Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat
SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 ŞubatABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’si kararını yeniden erteledi ve son tarihin 27 Şubat 2019 olduğunu duyurdu. 2018 yılı ciddi bir ayı baskısı altında olduğu için, söz konusu erteleme zaten beklenmekteydi ve bu piyasa için tamamiyle kötü bir haber sayılmaz.

SEC yaptığı açıklamada ”kural değişikliğini onaylama veya reddetme konusunda daha fazla bir zamana” ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Olaydan bir gün önce ise, SEC komisyonu üyesi Hester Peirce, olası bir Bitcoin ETF’sinin belki günler, belki de aylar hatta yıllar sürebileceğini ve bunun beklenmemesi gerektiğini ifade etmişti. Bunun yanı sıra başvuruyu yapan VanEck’in dijital varlıklar strateji bölümü yöneticisi Gabor Gurbacs, karardan sadece bir kaç saat önce SEC’in ETF onayının çok yakın olduğunu ifade etmişti.

2019 Yılı Çok Fazla Yeniliğe Gebe
SEC bugüne kadar 9 Bitcoin ETF’sini reddetmiş olsa da, VanEck’in yaptığı hala ertelenmeye devam edilmekte. 2019 yılı mevcut gelişmeler yüzünden çok sıra dışı bir yıl olabilir çünkü Bakkt, Fidelity ve hatta BlackRock gibi platformlar kripto para sektörüne giriş için 2019’u beklemekte.

Bakkt Aralık ayında çıkartması gereken Bitcoin vadelilerini 2019 yılına ertelerken, Fidelity’nin de aynı şekilde yeni yılda müjdeyi vereceği beklenmekte. Dünyanın en büyük finansal kurumlarından olan BlackRock CEO’su ise, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sektöre giriş için kripto para birimlerinin yasal hale gelmesini beklediklerini söylemişti.

SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

16.000 dolarlık Bitcoin 4Chan kehanetine 4 gün kaldı: Kehanet gerçekleşebilir mi? Türkiye’de ilk Bitcoin ATM ‘si hizmete girdi. Dubai Blockchain Platformu Resmi Olarak Açıldı YouTube’un lider analistinden efsanevi Ripple ve Ethereum tahmini Colorado Valisi Kripto Para Yasasını Onayladı Financial Times’a Göre Dolar/TL’deki Hareketliliğin Sebebi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır