Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Nihayet Yönünü Buldu. BTC 6.128 Doları Gördü.

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Nihayet Yönünü Buldu. BTC 6.128 Doları Gördü.
Bitcoin Nihayet Yönünü Buldu. BTC 6.128 Doları Gördü.

2/2


2/2

Sıkışan Bitcoin Fiyatı nihayet yönünü buldu. Yaklaşık 4 haftadır aynı bantta hareket eden BTC’de yön arayışı vardı. Şimdilik trend aşağı doğru.

Bitcoin Fiyatı Nihayet Yönünü Buldu. Sırada Ne Var

Bitcoin fiyatı sıkıştı diye söylememizin nedeni, Eylül ortalarından bu yana Bitcoinin gösterdiği seyir. Bitcoinin önündeki engel 10 haftalık EMA hareketi (Exponential Moving Average: hareketli ortalamalar). Eylül ayı ortalarındaki 6.100 civarında gezinmeye başlayan bir hareket.O zamandan bu yana haftalık kapanışları EMA seviyesinin üstüne çıkarmayı başaramadı. Eğer başarsaydı boğa çıkışı için son derece önemli bir adım olacaktı.

Yazının hazırlandığı sırada BTC, Bitfinex’de 6.329 dolardan işlem görüyor. Pazartesi haftanın en yüksek değer olan 6.730 dolardan işlem görmüştü. 10 haftalık EMA seviyesi çok düz bir seyir gösteriyor 6.698 dolar.

Son bir kaç gündür yaşanan düşüş BTC’nin EMA engelini aşamadığını ortaya koyuyor.


Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi 10 haftalık EMA bir aylık BTC fiyatlarını sabitlemişti. EMA çizgisinin aşılamaması düşüşüş trendini işaret ediyordu.


Pazartesi günü, BTC, yükselme eğilimindeki Temmuz ayının en yüksek seviyesinden sonra aşağı doğru bir eğim gösteren çizgiyi geçti. Aslında fiyatın şu anda 10 haftalık EMA engelinin üzerinde olması beklenir ama engelin yanına bile yaklaşamamış BTC. Bu durum ayıları heveslendireceğe benziyor.

10 haftalık EMA seviyesinin üstüne çıkamaması BTC’nin düşme ihtimallerini güçlendiriyordu ve beklenen oldu. Bitcoin 6.128 Doları gördü. 6.000 psikolojik direnç seviyesine doğru bir gidiş gözlenebilir, yatırımcıların temkinli olmasında fayda var.

10 haftalık EMA 6.698 dolar seviyesinin inandırıcı bir şekilde kırılması ise yukarılara doğru bir rallinin başlamasına neden olabilir.

Bitcoin yeni ayın en düşük seviyesinde şu anda. 2018 yılı itibariyle BTC yatırımcılarına kazanç gösteremedi. Ancak yıl daha bitmedi. Bundan sonra ne olur. Tüm kripto para dünyası geçen yıl olduğu gibi Aralık ayında bir patlama bekliyor. Ama bu dünya çok dalgalı bir okyanus ne olacağını, nasıl bir şartla karşılaşılacağını söylemek çok zor. Herkes her şeye hazır olmalı.

Bitcoin son durumu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Nihayet Yönünü Buldu. BTC 6.128 Doları Gördü. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Yatırımcı Novogratz: Bitcoin, Bir Uyuşturucu Gibi Bitcoin cüzdanını kaptırmamak için direnen adam silahla vuruldu Kripto Piyasaları Sakin; Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Blockchain’i Onaylıyor Kripto Para Borsasının Banka Hesabına Bloke Koyan Santander Tazminat Ödeyecek TRON’un yaklaşan etkinliğinin yıldızı Kobe Bryant Ethereum konferansına katılan bir kişide koronavirüs çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır