Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Mayıs’tan Beri İlk Kez 8.000 Dolar Üzerinde Toparlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Mayıs’tan Beri İlk Kez 8.000 Dolar Üzerinde Toparlandı
Bitcoin Mayıs’tan Beri İlk Kez 8.000 Dolar Üzerinde Toparlandı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Salı günü iki ayın yüksek seviyesine ulaştı, yatırımcılar dijital para işlem fonu (ETF) düzenleyici onay haberlerini bekliyor.

Bitcoin %6,75 artışla 8.248,40 dolardan işlem görüyor. Bir önceki oturumda ise 8.293,10 doları görmüştü.

Dijital para fiyatı, bir bitcoin ETF üzerinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) gelecek onay raporları ile desteklendi.

Eğer onaylanırsa, ETF perakende yatırımcılarına borsaya geçmeksizin bitcoin alım satım imkanı tanıyacak. SEC’in 10 – 16 Ağustos arasında bir karar vermesi bekleniyor.

Düzenleyici, alternatif varlık ETF’leri için birkaç teklifi geri çevirdi ve New York merkezli VanEck ve blockchain platformu SolidX’in önerisinin onaylanıp onaylanmayacağı belirsiz.

Diğer yanda, geçen hafta finansal devi BlackRock’un kripto para yatırımına baktığını ve ayrıca bitcoin fiyatının artmasına da yardımcı olduğunu söyledi. Yine de, son aylarda bitcoin, yaklaşık 20.000 dolar olduğu Aralık ayından bu yana neredeyse %70 düşüş yaşadı.

Kripto paralar genel olarak yüksek iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazartesi günü 288 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 300 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %2,10 artışla 473,10 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %0,93 değer kazanarak 0,45683 dolar olurken, Litecoin %3,82 artarak 87,623 dolar oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Mayıs’tan Beri İlk Kez 8.000 Dolar Üzerinde Toparlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash ve Litecoin rallisi, KuCoin’den delist kararı ve Binance’nin yeni borsası Bitcoin Fiyatı 2023 Yılında 150 Bin Doların Üstüne Çıkacak Fundstrat, Bitcoin ve altcoin’ler için müşterilerini uyardı Araştırma: Blockchain Oy Kullanma Sistemlerini İyi Yapmak Bir Yana, Daha da Kötüleştirebilir Bitcoin Fiyatı Geriledi; Geri Çekilme mi, Parabolik Yükseliş mi? Bitcoin Düşüyor, Altın Yükseliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır