Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Long Pozisyonları Güçleniyor: Boğalar Harekete Mi Geçiyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Long Pozisyonları Güçleniyor: Boğalar Harekete Mi Geçiyor?
Bitcoin Long Pozisyonları Güçleniyor: Boğalar Harekete Mi Geçiyor?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin, geçtiğimiz sene bugün 20.000 dolar bandını test ederek tüm zamanların rekor seviyesine ulaşmıştı. Kripto koin bu seviye sonrasında yüzde 80’in üzerinde değer kaybederek 3.200 dolara dek değer kaybetti.

Ne var ki, Bitcoin’de bu gelişmeler dahilinde dip noktası görülmüş olabilir, zira CoinDesk’in belirttiği üzere Bitfinex’teki Bitcoin long pozisyonlarında gözle görülür bir artış yaşanıyor.

RSI ve Long Pozisyonları Bitcoin’de Artışa Mı İşaret Ediyor?
Analizde Relative Strength Index (göreceli kuvvet endeksi) rakamlarının Bitcoin’de aşırı satış durumuna işaret ettiği ve Bitcoin’de boğa görünümünün BTC/EUR kurunda etkin olduğu belirtilirken, önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex’teki long pozisyonlarındaki artış öne çıkarılıyor.

Not: Long pozisyonu Bitcoin fiyatının yükseleceğine dair oluşturulan tahminleri simgeliyor.

Dijital altın Bitcoin yayın saati itibariyle tekrardan 3.300 dolar bandını test ederken, kripto para piyasasının toplam piyasa hacmi hafta sonunda 3 milyar dolar kazanarak 100 milyar dolar seviyesinin üstünde kalmayı başardı ve 104 milyar dolar bandına geriledi.

Bu görünümde Bitcoin’in hangi yöne gideceğini tahmin etmek çok zor olsa da güvenilir indikatörler kısa vadede de olsa pozitif görümüyor. Önümüzdeki günlerde Bitcoin piyasasının Noel tatili sebebiyle pek çok yatırımcının uzaklaşması sonrasında keskin hamlelere sahne olmasını bekleyebiliriz.

Kripto para piyasasının bir numarası yayın saati itibariyle Coinmarketcap verilerine göre 3.392 dolar, BTC Turk verilerine göre ise 18.085 Türk Lirası seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Bitcoin Long Pozisyonları Güçleniyor: Boğalar Harekete Mi Geçiyor? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Long Pozisyonları Güçleniyor: Boğalar Harekete Mi Geçiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CNBC Bitcoin’deki Düşüşü Bu Gelişmeye Bağladı Kripto Fiyatları, Artan Düzenleme Çağrılarına Rağmen Yükseliyor Deloitte, Blockchain Üzerine Çalışıyor Bitcoin 10 Bin Dolara Yükseldi: “Bitcoin Yok Edilemez!” Circle CEO’su: “Bitcoin 20 bin dolardan daha büyük bir değere sahip olacak.” 3.25 Milyar Dolarlık Bitcoin Transfer Edildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır