Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Kullanımı Beş Yılda Yüzde 700 Arttı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Kullanımı Beş Yılda Yüzde 700 Arttı!
Bitcoin Kullanımı Beş Yılda Yüzde 700 Arttı!

2/2


2/2

Rus siber güvenlik devi Kaspersky ve Coinmap, son beş yıldaki Bitcoin benimsenmesine yönelik bir çalışma yürüttüler. Elde edilen sonuçlara göre, Bitcoin’in benimsenmesi o dönemde yüzde 700 arttı. Araştırmaya göre, on kişiden en az biri çevrimiçi mal ve hizmet ödemesi için kripto para kullanıyor.


Bitcoin ve kripto paraların başarısı şaşırtıcı
Anket 2018 yılında gerçekleştirildi ve çevrimiçi alışveriş yapanların davranışlarındaki değişiklikleri ve tercih edilen ödeme yöntemini belirlemek amacıyla 22 ülkede toplam 12.448 tüketici araştırıldı. Sonuçlara göre, insanların büyük bir kısmı (%81) hala bir çevrimiçi satın alma işlemini tamamlamak için banka kartı veya kredi kartı kullanmayı tercih ediyor. Ancak insanlar alternatif ödeme yöntemleri fikrine ısınıyorlar. Ankete katılanların yüzde 13’ünün kripto para kullandıkları, yüzde 58’inin ise PayPal gibi e-cüzdanlar kullandığını saptandı.

Kaspersky Başkanı Vitaly Mzokov, fiyatlardaki keskin düşüş nedeniyle kripto para biriminin başarısına şaşırdığını söyledi. Bu, kripto para birimlerinin çevrimiçi ödemelerin geleceğinde önemli bir rol oynayabilecek gerçek bir kullanımı olduğunu gösteriyor. Vitaly Mzokov konuya yönelik şunları söyledi:

Kripto para birimi fiyatlarındaki düşüşe rağmen, tüketiciler arasında dijital işlemler için hala güçlü bir istek var. Tüketici araştırmalarımız, insanların yüzde 13’ünün kripto para birimini, bir ödeme yöntemi olarak kullandıklarını ortaya koyuyor.


Kripto dünyasının sunduğu olanaklar
Araştırmaya göre birçok kişi Bitcoin’i en az bir kez satın aldı, ancak gerçekten kullanmadı. Bununla birlikte, rakamlar aslında kriptolarla yapılan çevrimiçi alışverişlerden kaynaklanıyorsa oldukça büyük ve etkileyicidir. Henüz pek çok şirket kripto kabul etmiyor, bu yüzden bu araştırma -kriptolar geçen yıl değerlerinin çoğunu kaybettikleri için- çok büyük bir istatistik gibi görünüyor. Bununla birlikte, kripto mağazaları güzel bir şekilde ilerliyor ve daha popüler hale geliyor.

Son olarak, dikkate alınması gereken başka bir nokta var. Anket, dünyanın en zengin ülkesindeki orta sınıf insanlarla yapıldı. Geleneksel finansal sistemden ve fakir ülkelerden dışlananlar da dahil olmak üzere her türlü insanı düşünürsek, daha düşük rakamlar görürüz. Kriptolar büyük olabilir, ancak kripto dünyasının sunduğu tüm potansiyele ulaşmaktan hala çok uzağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin Kullanımı Beş Yılda Yüzde 700 Arttı! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Kullanımı Beş Yılda Yüzde 700 Arttı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Peter Brandt: “Ripple artık ya ol ya öl!” Winklevoss İkizleri, Gemini Borsası’nın 2019 Yılı Planlarından Umutlu Bitcoin 5% artışla 6.005,1 seviyesinin üzerine çıktı Sıcak Gelişme: Bakkt, Bitcoin Vadelileri İçin Tarih Belirledi! İsviçre Kripto Şirketlerini Geliştirmek İçin Dört Koldan Yardım Ediyor IMF Başkanı ve Ripple CEO’su aynı görüşte: “Paranın kendisi değişiyor ve dijitalleşiyor.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır