Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kriptoparalar İkinci Günde de Elden Çıkarılmaya Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kriptoparalar İkinci Günde de Elden Çıkarılmaya Devam Ediyor
Bitcoin, Kriptoparalar İkinci Günde de Elden Çıkarılmaya Devam Ediyor
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin ve diğer kriptoparalar, Çarşamba günü ikinci günde de satışlarını sürdürdü. Güney Kore’de ticaret yasağı tehditlerinin tetiklediği geniş bir yasaklama korkusu var.

Bitcoin, Bitfinex borsasında %13 değer kaybederek 10.460 dolara geriledi. Salı günü zaten %18 kayıp yaşamıştı.

Ethereum, dünyanın en büyük ikinci kriptodövizi olarak, bir gün önceki %19 değer kaybının ardından, Bitfinex borsasında 946,40 dolar ile sonlandı.

Öte yanda, Ripple’s XRP, Poloniex borsasında %24 oranında bir düşüş ile 1,08 dolardan işlem görüyor.

Bu baskı ile ethereum’un piyasa sermayelendirmesi 96 milyar dolara geriledi ve ripple’ın değeri 45 milyar dolara düştü.

Kriptodövizler, geçen yılki yatırımcı hassasiyetini vuran düzenleyici tetkiklerine dair endişeler ile yaşadığı büyük artışlarının ardından 2018’e dalgalı bir şekilde başladı.

Güney Kore ve Çin’in kriptodövize yasak koyma ihtimali, düzenleyicilerin geniş çaplı bir yasaklama getirmesine dair korkuları ateşledi.

Güney Kore’nin yurtiçi borsada yapay dövizi yasaklamaya hazırlanma ihtimaline dair raporların ardından geçen hafta, kriptodöviz büyük düşüş yaşadı.

Bu ülke, bitcoin ve ethereum’un en büyük piyasalarından birisi.

Güney Kore’nin Maliye Bakanı Kim Dong-yeon Salı günü, dijital döviz ticaretine yasak koymanın “canlı bir seçim” olduğunu söyledi.

Güney Kore’deki kriptodöviz ticareti oldukça spekülatif ve dijital dövizler genellikle premium seviyede işlem görüyor. Yani, ülkenin borsasında dünyanın diğer bölgelerinden daha yüksek ve önemli bir fiyatlandırma ile ticaret yapılıyor.

Güney Kore’nin kriptodöviz üzerindeki tedirginliği, geçen yıl kriptodöviz borsasını kapatan Çin tarafından da sert hamleler ile takip ediliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kriptoparalar İkinci Günde de Elden Çıkarılmaya Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin teknik göstergeleri daha fazla düşüşe işaret ediyor “Bitcoin ve Kriptolar Anka Gibi Parlayacak!”, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Cardano, VeChain ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Araştırma: Merkeziyetsiz Uygulamaların En Büyük Sorunu, Kullanıcıların Bunları Anlayamaması Binance IEO’ları Tabiri Caizse Uçuyor İsrail: Bitcoin Bir Varlıktır! Binance borsasının hacklenmesi sonrası Bitcoin yeniden 5900 dolara yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır