Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kriptolar Ayıya Dönerken, Düşüş Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kriptolar Ayıya Dönerken, Düşüş Yaşıyor
Bitcoin, Kriptolar Ayıya Dönerken, Düşüş Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin, kripto paraların ayıya dönüşünün devam etmesiyle Çarşamba günü düşüş yaşadı.

Dijital paralar, güvenlik ve düzenleme endişeleri arasında son haftalarda düşüş yaşadı. Bitcoin Pazar günü 2018’de şimdiye kadar gördüğü en düşük fiyata, 5.787 dolara geriledikten sonra, %1,72 düşüşle 6.101,10 dolardan işlem gördü.

Yapay para Aralık ayında 20.000 dolar yakınındaki yüksek seviyeden %70’den fazla düşüş yaşadı.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşarken, Salı günü 253 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 245 milyar dolara geriledi.

Ethereum %3,89 düşüşle 432,03 dolara gerilerken, Ripple %3,78 kayıp yaşayarak 0,46040 puana yerleşti. Litecoin ise %3,23 değer kaybederek 78,33 dolar seviyesinde işlem gördü.

Öte yanda Facebook (NASDAQ:FB), kripto para reklamlarını engelleme kararını geri çeviriyor ve kripto hizmetlerin tanıtımını yapmak için önceden onaylanmış bazı reklamlara izin verecek. Sosyal medya sitesi, insanların ‘yanıltıcı’ pratiklerini engelleme ihtiyacına değinerek, Ocak ayında yapay para reklamlarını yasakladı. Bununla birlikte ilk halka arz reklamları hala yasaklı.

Diğer gelişmelerde, Apple (NASDAQ:AAPL) ortağı Steve Wozniak Salı günü, blockchain ve kriptoların bir balon olabileceği ancak teknoloji potansiyeli konusunda uyardı.

New York’taki NEX teknoloji konferansında Wozniak, “bu bir balondu ve blockchain için de böyle hissediyorum,” dedi.

Hollanda’daki ING bankasının yaptığı bir ankette, Bitcoin’e olan ilginin Avrupa’da iki kat artması bekleniyor. Anket Avrupa, ABD ve Avustralya’daki 15.000 katılımcı ile dijital döviz farkındalığını ölçmek için yapılıyor.

Ankette, sanal para sahipliği %9 iken, yaklaşık %25’inin gelecekte kripto para birimi satın almayı beklediği görülüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kriptolar Ayıya Dönerken, Düşüş Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alex Krüger’den Bitcoin Boğalarına Müjde BTC, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, EOS, Tron Fiyat Görünümü Son Dakika: Bitcoin 10 Bin Doları Kırdı: Peki Analistler Ne Diyor? Bitcoin Çakıldı! Justin Sun: Büyük bir teknoloji devi yakında Tron’a katılacak Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi Coinbase Başkanı: Kurumsal Yatırımcılar Sektöre Girmeye Devam Ediyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır