Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kripto Borsası Coinrail’in Hacklenmesinden Sonra Değer Kaybetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kripto Borsası Coinrail’in Hacklenmesinden Sonra Değer Kaybetti
Bitcoin, Kripto Borsası Coinrail’in Hacklenmesinden Sonra Değer Kaybetti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto dövizler, Güney Koreli Coinrail’in hacklenmesine dair gelişmelerin ardından Bitcoin’in değer kaybetmesiyle, Pazartesi günü düşüş yaşadı.

Bitcoin Bitfinex borsasında %7,11 düşüşle 6.765,30 dolarda işlem gördü. Yılın başından %50 civarı daha düşük seviyeye geriledi.

Diğer dijital paralar Pazartesi günü değer kaybetti, piyasa kapasitesi ile dünyanın en büyük ikinci kripto dövizi Ethereum, %6,66 düşüşle 531,38 dolar olurken, üçüncü en büyük sanal döviz Ripple, %8,71 azalarak 0,57625 dolara geriledi. Litecoin ise %6,15 değer kaybederek 106,68 dolar oldu.

Güney Koreli kripto para borsası Coinrail hafta sonu hacklendiğini duyurduktan sonra Bitcoin’de toplu satışlar gerçekleşti. Bu olay, sanal para platformlarındaki siber güvenlik endişelerini yeniden açığa çıkardı.

Hack olayı borsada işlem gören paralarda %30 kayba neden oldu. Şirket ne kadar değerin kaybedildiğine dair bilgi vermezken, yerel bir haber bülteni olan Yonhap’ta yaklaşık 40 milyar (37,28 milyon dolar) değerindeki kazanılmış sanal paranın çalındığına yönelik bir tahmin yer aldı.

Güney Kore en büyük borsalar ile kripto para işlem merkezlerinin en önemlilerinden biri.

Coinrail’in hacklenmesi sanal döviz borsasına yapılan sayısız siber saldırıların en sonuncusu. Bu yılın başında bir milyar doların yarısından fazla dijital paranın çalınmasıyla Coincheck hacklendi. 2017 yılının Temmuz ayında, dijital borsa Bithumb üzerinde hackerların paraların transferine izin vermesiyle yaklaşık 32.000 kullanıcının verisi tehlikeye girdi. Bunun yanında Aralık ayında, Youbit varlıklarının %17’sini yani 4.000 bitcoini kaybetti.

Ayrıca 2014 yılında Tokyo bazlı Mt. Gox, beş yüz milyon dolar değerinde bitcoin kaybından sonra iflas davası açtı. Borsa küresel kripto ticaretinin yaklaşık %80’ini elinde tutuyordu.

Bu haberi yazarken Cuma günü 346 milyar dolara kıyasla, dijital para piyasası düşüş yaşadı ve toplam piyasa sermayelendirmesi 297 milyar dolar oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kripto Borsası Coinrail’in Hacklenmesinden Sonra Değer Kaybetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Kripto Para Mı Geliyor? 2019 Yılında En Çok Hangi Kripto Paralar Yükselecek? Uzmanlar Yanıtladı! Filipinler’deki Bu Banka Kripto Paralara Özel Bir ATM Kurdu Çin, Sürpriz Bitcoin ve Kripto Para Kararı ile Şaşırttı! Dikkat!!! Justin Sun Tron TRX Fiyatı İle Oynamaya Tekrar Başladı FBI’dan Kripto Para Açıklaması “Durdurmaya Çalışıyoruz”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır