Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin işlemlerinde ATM dönemi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin işlemlerinde ATM dönemi
Bitcoin işlemlerinde ATM dönemi


Bitcoin işlemlerinde ATM dönemi

Özellikle son yıllarda popüler hale gelen Bitcoin ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Dünyada çok sayıda örneği bulunan Bitcoin ATM’lerinin Türkiye’deki ilk örneği hizmete girdi. Dijital para borsası Koineks’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in açıklamasına göre City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde kullanıma sunulan ATM ile Bitcoin ve altcoinlerin alış ve satış işlemleri kolaylaşacak.

Türkiye’de bir ilk

Yenilikçi Bitcoin ATM ile ilgili açıklama yapan Özer, ‘’Bitcoin ve diğer kripto para birimleri alım satım işlemleri kolaylaşacak. Üstelik Türkiye’de bir ilk olacak’’ dedi.

İşlemler kolaylaşacak

Bitcoin ve altcoin alım satım işlemlerinde kullanılacak ATM ile ilgili bilgiler veren Özer’e göre yakın gelecekte ülkemizde bu cihazların sayısı artabilir: ‘’Koineks olarak ülkemizde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada Bitcoin alım ve satım işlemlerini kolaylaştıran çok sayıda ATM var. Türkiye’de de bu alanda talebe bağlı olarak zaman içinde sayısı artacaktır’’.

Önceden alınan coinlerle de işlem yapılabilecek

Özer’in açıklamasına göre Bitcoin ATM’sini kullanmak için yeni alım şartı aranmıyor: ‘’ATM ile önceden satın aldığınız Bitcoin ve altcoinler ile işlem yapabilirsiniz. ATM üzerinde yer alan yönlendirmeleri takip ederek birkaç dakika içinde alım ve satım yapabilirsiniz’’.

Alışverişe Bitcoin molası

İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde hizmete açılan ATM kolayca ulaşılabilen konumuyla da dikkat çekiyor. Önceden sadece belirli bir kesim tarafından alınıp satılan Bitcoin’i daha geniş kitlelere tanıtmayı amaçladıklarını belirten Özer, ‘’Özellikle 2017 yılından itibaren Bitcoin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık konuşulan konulardan biri haline geldi. Koineks olarak hizmete sunduğumuz ATM ile Bitcoin ve altcoin işlemlerini herkes tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilecek hale getirmeyi amaçlıyoruz.’’ diye konuştu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin işlemlerinde ATM dönemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 5% artışla 5.553,3 seviyesinin üzerine çıktı OKEx Kripto Para Borsası, XRP ve Bitcoin Cash’i ‘Tüketiciden Tüketiciye Alım-Satım’ Platformunda Listeledi Kaybetme seanslarından sonra Bitcoin fiyatı daha da kötüleşecek mi? Bitcoin boğaları şarj edilmiş halde bir kıvılcım bekliyor Bitcoin’de sakız parası ile 450,000,000 dolarlık transfer Çin, 2009 yılında yeni bir küresel rezerv para birimi yaratıyordu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır