Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde
Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde

© Reuters.  Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde© Reuters. Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde

Bitcoin ortalama işlem hacmi yeni seviyelere ulaştı. BTC 4.046 $ seviyesinde işlem görüyor ve toplam market hacmi 139.587 milyar $ seviyesinde.

Ortalama günlük Bitcoin işlem hacmi, Ekim ayından bu yana yaklaşık %150 oranında arttı ve geçen yılın Ocak ayından bu yana hiç bu kadar yükselmemişti.

2018 yılının başlarında, kripto pazarındaki düşüş yatırımcıların moralini hayli bozmuştu. Bununla birlikte, bir çok yatırımcının dijital para piyasasından ayrıldığı görüldü. OnchainFx‘den alınan verilere göre, Bitcoin Kasım ve Aralık aylarında 3100 $ ‘a kadar düşmüştü.

2019 yılının ilk ayında, Bitcoin işlem hacminin neredeyse aynı kaldığı görüldü. Ancak, Şubat ayında BTC işlem hacmi yaklaşık 7 milyar $‘a kadar yükseldi. Mart ayının başında, etkileyici bir toparlanma yaşayarak 10 milyar $ işlem hacmi seviyesine çıktı. Sonuç olarak, Bitcoin’in dev bir ivme kazandığı görülüyor.

BTC’nin günlük hacmi ve fiyatındaki artış, olumlu sinyaller vermeye devam ediyor. Kripto kış henüz bitmemiş olsa da, yatırımcılar umutlu bir şekilde boğa sezonunu bekliyor.

Blockchain Transparency Institute tarafından yayınlanan raporda, Bitcoin’in göstermiş olduğu büyüme hacmi, CoinMarketCap verilerinde % 99 yanlış olduğu belirtildi. Blockchain Transparency Institute raparounda şu ifadelere yer verdi:

“CoinMarketCap ilk 25 kriptodaki BTC ve altcoin hacminin %80’inden fazlası hatalı. Borsalar iş modeli olarak, gelecekte yapılacak olan projelerden para koparmak için bu tür stratejileri kullanıyor.”

Eğer bu iddialar doğruysa, Bitcoin’in uzun vadeli hareketlerini göstermek için, belki de balinalara büyük bir test yapabilir.

Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyar Doların Üzerinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için karar haftası…Tamam mı, devam mı? Amazon Kendi Kripto Para Birimini Mi Üretecek? Bitcoin’in hedeflediği yeni seviyeler nelerdir? 3 analist cevaplıyor Weiss Ratings: Bitcoin 5 Yıl İçerisinde Pazar Payının Yüzde 50’sini Ethereum’a Kaptıracak Merakla Beklenen Bakkt’ın Tam Açılış Tarihi Belli Oldu F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır