Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ile Ethereum Ripple grafiğine birde bu açıdan bakın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ile Ethereum Ripple grafiğine birde bu açıdan bakın
Bitcoin ile Ethereum Ripple grafiğine birde bu açıdan bakın

3/3


2/3

Bugünkü yazımızda Bitcoin ile Ethereum Ripple grafikleri ile dün piyasaları vuran ayı eğilimi sonrasında bu üç Kripto varlığın son durumlarını ve ayı piyasası öncesi Grafiklerini ele alalım dedik.

Ayı piyasasında Bitcoin ile Ethereum Ripple arasından en az Ripple etkilendiBitcoin dünyanın ilk kripto para birimi ayrıca merkezi olmayan bir Kripto para birimidir. İlk Bitcoin işlemi 2009’un başlarında gerçekleşti ve o zamandan beri dünya çapında büyüdü. Ethereum Blockchain platformunda faaliyet gösteren bir diğer kripto para birimi. Temmuz 2015’te piyasaya çıkmasıyla birlikte üçüncüsü olmasına rağmen en büyük ikinci pazar payına sahipti.

Bununla birlikte yazımızı ele aldığımız esnada dünkü fırtınalı ayı piyasası etkisi ile birlikte bu sıralama da değişti. Bitcoin ile Ethereum Ripple piyasanın kırmızıya boyanması ile oldukça yüksek kayıplar yaşadı. Ancak bunların arasında en çok değer kaybını % 12.9 oranı ile Ethereum gördü. Bitcoin %10.38 oranı ile 5.691 dolar seviyesine kadar düşerken, Ripple ise % 8.12 oranında değer kaybı yaşadı. Birkaç istisna dışında kırmızıya bulanan kripto para piyasasında amiral gemisi olan bu iki kripto paranın sıralamada yer değişimi aslında beklenen de bir durumdu.

Çünkü Ethereum son dönemde özellikle yeni projeler sunamaması ve ölçeklendirme sorunları gibi problemler nedeniyle bu sene oldukça sert düşüşler gördü. Ripple ise tam aksine yeni güncellemeler, Bankalar ile yaptıkları anlaşmalar, ödemelerde finans kurumlarının hızı ve teknolojisinden dolayı tercih nedeni olması ve yapmış olduğu ortaklıklar nedeniyle sürekli büyüme trendindeydi.

Ethereum ve Ripple yazımızı ele aldığımız saat itibariyle Coinmarketcup verilerine göre sıralamada yer değiştirdi. Bu durum önümüzdeki saat itibariyle değişir mi bilemeyiz fakat şöyle bir yaklaşımda bulunmamız galiba yanlış olmaz. Şuan pazarın içerisinde bulunduğu ayı eğiliminden marketcup sıralamasına göre Bitcoin ile Ethereum Ripple üçü de oldukça etkilendi. Fakat Ripple Ethereum’a nazaran daha dirençliydi bu nedenle şuan için ikinci sıraya yerleşti.

Coinmarketcup sıralaması


Bitcoin ile Ethereum Ripple ‘ın dünkü ayı piyasası öncesi grafikleri


Bitcoin ile Ethereum Ripple farklı değer tarihleriyle birlikte bir araya getirmek için bir endeks oluşturduk. Burada Ethereum’un değerindeki değişim diğerlerine nazaran daha belirgin.


Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ile Ethereum Ripple grafiğine birde bu açıdan bakın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ABD Mahkemesinin Kripto Paralara Emtia Kararı Vermesiyle Düşüyor Roger Ver: Bitcoin’in Tanımlayıcı Karakteristikleri Bitcoin Cash İçerisinde Daha Belirgin 9 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC dar bant hareketinden kopabilecek mi? Kanada Mahkemesi, QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukat Seçimini Erteledi! Bir Kişi Daha Bitcoin White Paper’ı İçin Telif Hakkı Başvurusunda Bulundu! ABD Eski Kongre Üyesi: SEC Kripto Para Düzenlemelerinde Yavaş Kalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır