Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin için karar haftası…Tamam mı, devam mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin için karar haftası…Tamam mı, devam mı?
Bitcoin için karar haftası…Tamam mı, devam mı?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin için karar haftası nasıl geçecek? Bu hafta Bitcoin’in eğilimi için bize fikir verebilir. Bitcoin, 5,000 $’ın üzerinde kalmayı başarabilirse toplarlanma ihtimali güçlenecek. Aksi durumda Bitcoin’i zor günler bekliyor.

Bitcoin için karar haftasıBitcoin, piyasaların geri kalanıyla birlikte çok zor bir hafta sonu geçirdi ve haftaya aynı durumla başladı. Bitcoin, son 24 saatte %14.81’lük bir düşüşün ardından yazım sırasında 4,703 $ seviyesinde yer almaktadır. Piyasanın geri kalanı da aynı durumda ve pek çok yatırımcı, bundan sonra ne olabileceği konusunda korkuyor.

Peki bu neden oldu?Görebildiğimiz kadarıyla sadece dip ortaya çıktı. Eğer geçtiğimiz çarşambaya bir göz atacak olursak, Bitcoin 6,326 dolar seviyesindeydi. Ama ertesi gün,%11.5’lik bir kayıp gördü ve 5,598 $’a düştü. Bu süre zarfında, Bitcoin’in piyasa değeri 12 ay içinde ilk defa 100 milyar doların altına düştü. BTC‘nin piyasa değeri şu anda yaklaşık 81 milyar dolar iken Bitcoin‘in fiyatı 4,703 dolar. Lider kripto para için işler iyi görünmüyor.

XRP‘nin yılsonuna doğru ilk sırayı almak için Bitcoin’i geçeceği bile konuşuluyor.

Geçen haftaki düşüşün Bitcoin Cash kazım savaşlarından kaynaklandığı spekülasyonları olsa da, tabii ki, kimse burada ne olduğunu gerçekten bilemez. Bitcoin‘in düşüşü, Bitcoin Cash’in sert çatal hamlesi ile çakıştı. Çatalın sonucu olarak ortaya çıkan yeni kripto paralar, Bitcoin ABC ve Bitcoin SV, 15 Kasım’da yazılım koduyla entegre edildi. Kesin olmasa da Bitcoin‘in düşüş nedenlerinde biri de bu olabilir.

Nasdaq tarafından bildirildiği gibi, Bitcoin’deki tüm bu kayıplar ile pazarın geri kalanı onun yolunu takip etti. Ethereum ve XRP piyasa değeri olarak yer değiştirdiler ve büyük kayıplar da yaşadılar. Ethereum, yaklaşık %15 oranında düştü ve bu haftanın başlangıcına yaklaşırken bir %12 daha kayıp yaşadı.

XRP geçen hafta yüzde ondan fazla değer kaybetti. Ancak bir miktar geri dönüş yaptı ve yazım sırasındaki kaybı %2.86 oldu. Kripto piyasası, tüm dünyada yüzde 12’lik bir kayıp yaşadı ve bu sabah yüzde üç daha düştü.

Bitcoin ne zaman geri döneceğini kim bilebilir? Belki de bu seviyeleri bir daha hiç göremeyecek. Bu hafta adeta Bitcoin için karar haftası. İleride ne olur bilinmez fakat bu haftaki eğilim az da olsa ipucu verebilir.

Biğer Bitcon(BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin için karar haftası…Tamam mı, devam mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu: Kesin Bir Sonuç Yok Coinbase Earn 100’den Fazla Ülkede Kullanılabilecek Bitcoin analizi: BTC kritik bir seviyeyi test ediyor “Bitcoin 2 Hafta İçerisinde 10.000 Dolar Olabilir” Yine altcoin delisti! Bir Bitcoin borsası daha 4 altcoin’i liste dışı ediyor Kapsamlı Bitcoin Analizi 1 Ocak / 4 Şubat

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır