Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yasal Uzmanın Görüşü: ‘İngiltere’de Kripto Paraları Düzenlemek İki Yıl Sürebilir’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yasal Uzmanın Görüşü: ‘İngiltere’de Kripto Paraları Düzenlemek İki Yıl Sürebilir’
Yasal Uzmanın Görüşü: ‘İngiltere’de Kripto Paraları Düzenlemek İki Yıl Sürebilir’İngiltere‘deki hukuk firmalarındna Reynold Porter Chamberlain’de (RPB) görev alan Jeff Kaufmann, İngiltere’de kripto paralarla ilgili düzenlemelerin hazır olmasının iki yılı bulabileceğini söyledi.

Londra merkezli bir hukuk firması olan RPC‘nin Bristol, Singapur ve Hong Kong gibi çeşitli yerlerde ofisleri bulunuyor. Şirket bünyesindeki 720 çalışanla birlikte müşterilerine birbirinden farklı hizmetler sunuyor.

RPC’nin yetkili isimlerinden olan Kaufmann, İngiltere’de kripto para piyasasıyla ilgili düzenlemelerin tam anlamıyla hazırlanmalarının iki yılı bulabileceğini düşünüyor. İngiltere’de bu konuyla ilgili Hazine Komitesi’ne sunulan öneriler daha yeni yeni onay almaya başladılar ve Kaufmann’a göre bu alandaki en önemsiz, en küçük adımları atmak bile birkaç yıl sürebiliyor.

Kaufmann ayrıca kripto para alanındaki düzenlemelerin hızlanmasıyla birlikte ülkedeki Finansal Davranış Kurumu’nun (FCA) piyasayı daha yakından takip etmeye başlayacağını düşünüyor.

Ayrıca kripto para sektörüne ilişkin yasal bağlamda bir adım atmak pek kolay değil. Kaufmann’a göre bu süreç “epey zorlayıcı ve uzun olacak.” Kaufmann, FCA’in bir şekilde hem “bireysel yatırımcıları koruyan” hem de “sektörün büyümesine olanak tanıyan” dengeli bir politika oluşturması gerektiğini düşünüyor. Kaufmann tarafından yapılan yorumların bir kısmı şu şekilde:

“Kripto para kullanımı hem Avrupa’da hem de genel olarak Dünya’da git gide artarken bu alandaki düzenlemeler konusunda yapılan yarış kesinlikle kazanmaya değer. Kripto paralar için yeni bir merkez oluşturmak bu alanda faaliyet gösteren borsalar, yatırım bankaları ve emanetçiler üstünde olumlu etkiler bırakmanın yanı sıra hükümete daha fazla vergi geliri getirebilir.”

Yasal Uzmanın Görüşü: ‘İngiltere’de Kripto Paraları Düzenlemek İki Yıl Sürebilir’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yasal Uzmanın Görüşü: ‘İngiltere’de Kripto Paraları Düzenlemek İki Yıl Sürebilir’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitfinex Borsasında 60 Milyon Dolarlık Short ETH Emirleri Var 2 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC kritik ortalama seviyesine tutunmaya çalışıyor Bitcoin Dört Günün Düşüğünde; Kripto Borsası Hacklendi 15 Haziran kripto para piyasaları özeti Son 5 yılda Kurumsal Yatırımcıların % 41’i ICO’lara Yatırım Yaptı Ford ve LG, IBM’in Blockchain’ini, Çocuk İşçiliğini Önlemek İçin Kullanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır