Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Hala Eski Günlerdeki Kadar Kârlı Mı? İşte 2011-2018 Yılı Rakamları!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Hala Eski Günlerdeki Kadar Kârlı Mı? İşte 2011-2018 Yılı Rakamları!
Bitcoin Hala Eski Günlerdeki Kadar Kârlı Mı? İşte 2011-2018 Yılı Rakamları!

© Reuters.  © Reuters.

Şu an piyasada tam olarak iki tip Bitcoin yatırımcısı mevcut. İyimser bakış açısına sahip olup ellerindeki BTC’ye sıkı sıkı sarılmayı tercih edenler, ve onlara karşı olup ilk fiyat düşüşünde her şeyi sat felsefesini benimseyenler. Ancak yeni bir araştırma sayesinde artık ikilemde kalmaya gerek yok, işte 2011-2018 yılları arasındaki Bitcoin kârlılık rakamları.

Rakamlar her şeyi açık açık ortaya koysa da, söz konusu grafikten çıkartılabilecek bir kaç sonuç mevcut.

2018, Bitcoin’in %50’den Fazla Kayıp Yaşadığı Tek Yıl Değil
Bitcoin’în 2018 yılı dışında bu denli kayıp yaşadığı tek yıl 2014 ve bunun sebepleri çok da belirgin değil. İstediğiniz kadar çalışıp piyasa uzmanı olabilirsiniz ancak kripto para piyasasında fiyatlar mantık çerçevesine uygun olmayan bir şekilde değişmeye devam edecektir.

Aslında 2014 yılı, Microsoft (NASDAQ:MSFT), Dell, Overstock ve Time gibi dünya devi firmaların kripto para ile yakından ilgilenmeye başladığı yıllardan birisi, yine de BTC’nin yıllık getiri oranı %58 oranında düşüş yaşamış.

Bitcoin’in gelişiminin en hızlı olduğu yıllardan birisi olan 2013, daha sonra ciddi bir düşüş yaşanan 2014 yılının temelini oluşturdu. Ondan sonra da 2015 yılında yavaş yavaş bir toparlanma sürecine geçildi. BTC, 2013 yılının sonlarına doğru (1.130 dolar) gördüğü rakamları, 2017 yılının Ocak ayına kadar göremedi. Belki de şu an içinde bulunduğumuz dönem başka bir 2014 tekrarı olabilir.

Başka bir teori ise, piyasadaki düşüşlerin çoğunun yıl sonuna doğru gerçekleşip, yıl başında tekrar yükselmeye başladığı yönünde. 2013, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında en büyük düşüşler Kasım ve Ocak ayında yaşandı.

Bitcoin Hala Eski Günlerdeki Kadar Kârlı Mı? İşte 2011-2018 Yılı Rakamları! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Hala Eski Günlerdeki Kadar Kârlı Mı? İşte 2011-2018 Yılı Rakamları! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple, Ethereum Fiyatı Stabil: Bu Altcoinler ise Boğa Koşusunda! Çin’in Yeni Kripto Para Sıralaması Yayınlandı: İşte Bitcoin, Ethereum, EOS ve TRON’un Yeri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır