Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatları Ocak Ayı Düşüşlerinden Sonra 10.000$ Seviyelerinin Altında

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatları Ocak Ayı Düşüşlerinden Sonra 10.000$ Seviyelerinin Altında
Bitcoin Fiyatları Ocak Ayı Düşüşlerinden Sonra 10.000$ Seviyelerinin Altında

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin’in fiyatı Perşembe günü ayın ilk ticaret gününde 10.000$ seviyesinin altına düştü, düzenleyicilerden gelen baskıların arttığı esnada dört yıllık en kötü aylık düşüşünü geride bıraktı.

Bitcoin saat 13.52’de Bitfinex borsasında 9.549$’dan işlem görüyordu. Bitcoin Ocak ayında %25,88’lik bir düşüşü geride bıraktı ve 2015 Ocak ayındaki %31,34’ten sonra en kötü performansını yaşadı.

Ocak ayı genel olarak bitcoin – kripto paralar için kötü bir ay, 2013 ve 2017 arasındaki periyotta 5’te 4’ünde değer kaybı yaşadılar.

Bitcoin ve rakip kripto paralar son zamanlarda fiyatlarına yansıyan bir şekilde düzenleyicilerden gelen baskılar altında kalıyor.

ABD Menkul Kıymetler Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun kripto para borsaları Bitfinex ve Tether’i 6 Aralık’ta mahkemeye yolladığı haberlerinden sonra Bitcoin fiyatları Çarşamba günü düşmüştü.

Tether ABD Dolarlarını rezervde tutarak geniş para ticaretinin yapıldığı iddia edilen bir şirket, ancak asla bunu kanıtlamak için elinde bir delil olmadı.

Bu sırada, Facebook Salı günü kripto paraları içeren “finansal ürünleri teşvik eden ve sık sık yanıltıcı veya aldatıcı bağlantılı reklam uygulamalarını” yasaklayacağını duyurdu.

Kripto paralar hala dijital para dünyası tarihindeki en büyük hırsızlıklardan biri olan Coincheck soygununun etkilerini yaşıyor.

Japonya finans regülatörü bütün kripto para borsalarını inceleyeceklerini ve Coincheck’e standartlarını yükseltmesi gerektiğini söyledi.

Talep ve fiyatlardaki ardı arkası kesilmeyen güncel artış esnasında gelen hırsızlık dijital dövizler çevresinde düzenleme ve güvenlik endişelerinin artmasına neden oldu.

Güney Kore’de, kripto para ticaretinde anonim banka hesap kullanımının yasaklandığı yeni düzenleme Salı günü hayata geçti. Düzenlemeler dijital dövizlerde para kaçakçılığı ve diğer yasa dışı faliyetleri önlemeyi hedefliyor.

Perşembe günü, Hindistan Ekonomi Bakanı Arun Jaitley yasadışı amaçlar için kripto para kullanımının önüne geçmek istediklerini söyledi, hükümetin yasal olarak kabul etme teklifini hesaba katmadığını gösterdi.

Ethereum Bitfinex borsasında %0,47 düşerek 1.091,70$ oldu.

En değerli üçüncü kripto para Ripple ise Poloinex borsasında yaklaşık %5,45 kaybetti ve 1,04$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatları Ocak Ayı Düşüşlerinden Sonra 10.000$ Seviyelerinin Altında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ETH’den Bitcoin’e doğum günü sürprizi: Ethereum 2.0 geliyor Bir Sonraki Bitcoin Yarılanması Yatırımcılar için Çekici Bir Faktör Ripple XRP hala gelecek vadeden bir yatırım mı? Kripto Para Piyasası Düşüş Yaşarken, Bu Token Yüzde 150 Artış Yaşıyor! Ünlü Bitcoin Muhalifi ABD Başkan Adaylığını Duyurdu Bitcoin Fiyatının 6.000 Doları Aşması Sonrası Balinalar Harekete Geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır