Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatının Stabil Kalması Çok Mu Kötü?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatının Stabil Kalması Çok Mu Kötü?
Bitcoin Fiyatının Stabil Kalması Çok Mu Kötü?

2/2


2/2

Bitcoin son günlerde iyice hareketsizleşti. Dünyanın en büyük dijital para biriminde neredeyse hiç hareket göremiyoruz. Bu çok mu kötü? Ticari olarak yüksekten aldıysanız sizin için evet ancak toplumsal kabul için hayır! Peki Bitcoin fiyatının stabil kalması toplumsal kabül noktasında faydası olur mu?

Bitcoin fiyatının stabil kalması dip noktayı bulduğu anlamına gelebilirBu ay, Bitcoin sadece bir defa %5’den fazla fiyat hareketine sergiledi. Geçtiğimiz 9 aya baktığımızda farklı bir tabloyla karşılaşıyoruz.


Bitcoin fiyatının stabil kalması toplumsal kabüle faydalı olabilirDüşük volatility, spekülatörlerin piyasayı terkettiğinin ve muhtemelen BTC fiyatlarının dip noktayı gördüğünün işareti olabilir. Ancak Bitcoin fiyatının duranlığını tamamen kötü bir şey olarak göremeyiz. Çünkü, yüksek volatility kripto paraları kullanım dışına iterek bir spekülatif bir varlığa dönüştürmektedir. Toplumsal kabulun önündeki en büyük etkenin, kripto paralarda fiyat volatilitesinin aşırı yüksek olması değil mi?

Kripto para piyasasının en büyük handikaplarından biri şüphesiz yüksek volatilitedir. Düşük volatilite toplumsal kabulu hızlandıracağından şüphemiz yok. Çünkü fiyatı çokoynak bir fiat para birimine yada varlığa insanlar güvenerek borçlanamaz. Ticari hayatta takas aracı olarak kullanan fiat para ya da varlık ne kadar stabil kalırsa o kadar iyidir.

Şu an piyasalar sukunetini koruyor ve dengede hareket ediyor. Bu, spekülatörlerin ilgisinin düştüğünü gösteriyor. Ne kadar az speküle edilirse, ticari açıdan o kadar iyidir, bu aklımızın köşesinde dursun. Ayrıca, mevcut piyasayı değerlendirdiğimizde, ayı piyasasının 10 aydır devam ettiğini ve yeterince yorulduğunu söyleyebiliriz. Ama fiyatların tekrar coşması için güzel haberlere ihtiyaç var.


Bitcoin fiyatı bu yıl %50’den fazla düşüş gösterdi. Ekim ayına girdiğimizden beri BTC fiyatı 6,300 dolar civarında döndü durdu. BTC bu noktada kalmaya başarırsa, bu sektör için muazzam başarı olarak görülebilir.

Şimdilik, Bitcoin fiyatının görüntüsü stabil kalmaya devam ediyor. Sektör ile ilgili FUD ve FOMO gibi duygusal kökenli hareketleri mevcut durumdan dolayı oldukça seyrelmiş görüyoruz. Bunun sonucunda da piyasalarda tepkisel fiyat dalgalanmasıyla karşılaşmıyoruz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatının Stabil Kalması Çok Mu Kötü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Son Bitcoin’i çıkaran kimse olmayacak” Binance Borsasında yaklaşık yarım milyon adet Bitcoin hareketi yaşandı Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor. Güney Kore’nin En Eski Bankası Blockchain Platformu Geliştirdi Winklevoss Kardeşlerin Stabil Kripto Parasının İlk Listeleneceği Borsa Belli Oldu TRON ECP ile geleceği inşa ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır