Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malta, Sahte Beyanlara Karşı Kripto Para Camiasını Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malta, Sahte Beyanlara Karşı Kripto Para Camiasını Uyardı
Malta, Sahte Beyanlara Karşı Kripto Para Camiasını UyardıMalta Finansal Hizmetler Otoritesi, yaptığı açıklamada ülkede faaliyet gösterdiğini iddia eden kurumlara karşı daha sıkı bir tavır izleyeceğini ifade etti ve bu tarz kurumlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Primetradingbot adındaki bir kripto para şirketinin, Malta’da lisans aldığı yönünde yaptığı sahte beyana atıfta bulunulan açıklamada; hem bu şirketin Malta’da kayıtlı olmadığı hem de buraya yapılan yatırımların ciddi bir tehlike barındırdığına vurgu yapıldı.

Şirketin iddia ettiğinin aksine, Malta’da bu tarz bir oluşuma lisans verilmediği hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”MFSA olarak, ülkemizde lisans aldığını belirten Primetradingbot’un bu tarz bir hamlesi olmadığının bilinmesini istiyoruz. Bizlerden bir açıklama gelmedikçe, bu tarz ciddi yatırım riski bulunan platformlara, insanların itibar etmemelerini rica ederiz.”

MFSA, daha sonra yatırımcıların hangi kurumların Malta’da lisans aldığını belirten bir listeyi de yayınladı. Buna göre, bu linkten  hangi kurumların Malta’da operasyonlarına devam edebilmek için lisans almış olduğu görülebilecek.

Blockchain adası olarak da tanımlanan ülke son dönemde yaptığı kripto para dostu hamleler ile de dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük kripto parası olan Binance’in de operasyonlarını sürdürdüğü ana merkez olan Malta, an itibariyle yaptığı yatırımların da karşılığını almışa benziyor.

Ancak bu olay özelinde de görülebileceği gibi, Malta’nın kripto para piyasalarında kendisine edinmiş olduğu yer, bazı kripto para şirketlerince sahte emellerle ve aldatıcı amaçlarla suistimal edilebiliyor.

Malta, Sahte Beyanlara Karşı Kripto Para Camiasını Uyardı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malta, Sahte Beyanlara Karşı Kripto Para Camiasını Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Önde gelen Japon Bitcoin borsasından önemli karar Bitcoin Lightning Network ödemeleri Yakında Microsoft Excel’e Geliyor Pakistan Hamleleri ile Kripto Para Kullanımını Arttırmak İstiyor JP Morgan Yöneticisi: DLT Teknolojileri, Sorun Çözmekte Çok İyi Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain Hamlesi Bitcoin ve Ethereum’un 2018-2019-2020 Fiyat Tahmini ve Eğilimler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır