Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin fiyatının düşmesi karşısında Bay Kıyamet zevkten 4 köşe oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin fiyatının düşmesi karşısında Bay Kıyamet zevkten 4 köşe oldu!
Bitcoin fiyatının düşmesi karşısında Bay Kıyamet zevkten 4 köşe oldu!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin fiyatının düşmesi kripto hayranlarını çok büyük hayal kırıklığına uğratırken, kripto piyasasında Bay Kıyamet olarak da tanınan Nourel Roubini’yi sevinçten havalara uçurdu.

Bitcoin fiyatının düşmesi Bay Coinsiz’a noel sevinci yaşattı!Son yaşanan Bitcoin fiyatının düşmesi beklenen bir olay değildi esasen, tüm kripto topluluğu kötü giden 2018 sona ermeden, kripto dünyasındaki ölü toprağının kalkacağını umut ediyordu. Ne yazık ki tam tersi oldu ve uzun süredir 6,200 dolar ile 6,800 dolar arasında gidip gelen Bitcoin 5,400 dolara kadar düştü. Bu gelişme pek çoklarını hayal kırıklığına uğratsa da, bazılarına noeli erken getirtti. O kadar ki bu sevinci Twitter’dan paylaşmayı bile ihmal etmedi

“Bitcoin’in 5700 dolar gibi bir fiyata düşerek % 10 değer kaybetmesi karşısında oh olsun demekten kendimi alamıyorum. Ama sıfır gibi asıl hak ettiği yere daha çok var malesef. Aslında Bitcoin tüm zehirli kirliliklerin ve çevresel felaketlerin anası olduğu için gerçek değeri sıfırın da altında.”

Kripto paralar ile ilgili olumsuz yargıları olan birisinin bu şekilde düşünmesi çok normal tabii. Uzun süredir kripto para dünyasına savaş açmış durumda. Daha geçen ay yine aşağılayıcı ifadelerle bu topluluğa karşı konuşmalar yapmıştı.

“ sahtekarlar, suçlular, şarlatanlar, dolandırıcılar ve benzeri üçkağıtçılar, zavallı birşeyden habersiz perakende yatırımcıları oyuna getirdiler, korkuttular ve FOMO ortaya çıktı, ellerindeki varlıklarını satmaya yönlendirdiler, noldu sonuçta mali bir patlama ve hiç görmediğiniz bir çöküş”

Bay Kıyametin önceki hatasıNourel Roubini’nin hedefinde sadece kripto para yok. Aynı zamanda blokzincir teknolojisine de düşman. Ona göre bu teknoloji insanlık tarihinin en abartılmış ve en işe yaramayan teknolojisi, parlatılmış bir elektronik tablo veya veri tabanından başka bir şey değil.

İyi de o zaman neden o kadar finansal devler bu teknolojiye yatırım yapıyor? Hiç merak etmiyor mu acaba? Madem o kadar kötü. Galiba kendisi IBM (NYSE:IBM) ve JP Morgan gibi firmaların bu teknolojiye katılmasını o kadar da önemli görmüyor.

Kripto para söz konusu olunca Roubini’nin daha önce bu konuda hata yapmadığını söylesek yalan olur. Hele ki, Bitcoin işlem ücretleri, blokzincirdeki gerçek merkeziyetsizlik, ve kripto paranın suçluların seçimi olmadığı konularında epeyce yanlış değerlendirmelerde bulundu. Bu farkındalık yoksunluğu twitlerinde de kendini açıkca gösteriyor. 2103 yılında eski twitlerinden birinde, Bitcoin’in 58 dolara düşmesinden duyduğu sevinci ifade etmişti. Birisinin ona o zamandan bu yana Bitcoinin 100 kat değer kazandığını hatırlatması lazım.

Roubiniye asıl şöhreti azandıran 2008 deki mali çöküşü tahmin etmesiydi ama bunu zaten pek çok kimse öngörüyordu. Bir kaç yıl önce kendi araştırma firması Roubini Global Economics milyonlarca dolar kaybetti yalnız.

Bay Kıyametin kendisi tam bir merkeziyetçi. O nedenle bireyleri merkezi otoriteden ayırıp özgürleştiren kripto para dünyasına neden taraf olsun ki?

Roubini haberleri için tıklayınız

Bitcoin ile ilgili yazımız için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin fiyatının düşmesi karşısında Bay Kıyamet zevkten 4 köşe oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hong Kong Menkul Kıymet Borsası Blockchain’e Yatırım Yapmaya Hazır! Dikkat! Adobe Flash Player Yüklerken Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklemeyin Tuur Demeester: Bitcoin, kısa bir süre 5000’e dokunabilir Trump’tan Savaşın Dozunu Arttıracak Bitcoin Çıkışı Coinbase’den Müşterilere Vergi Beyanı Desteği Fundstrat, Bitcoin ve altcoin’ler için müşterilerini uyardı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır