Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 MartBitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart

Bitcoin, aralık ayı ortasında tarihindeki en yüksek seviyelerden, şubat ayı başlarında %68 oranında düştü. Bu düşüş, Google’da arama yapan kullanıcıların sayısına bakılırsa, Bitcoin’in popülaritesini de etkiledi. Google Trends verileri, Mart ayının ilk yarısında Bitcoin aramalarının, geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük seviyelerinde olduğunu gösteriyor.

Öncü kripto para birimi için bu sürekli kötü kalacak bir şey değil. Bu durum, öforik fazın sona erdiğini ve bazı yatırımcıların piyasadan kaçtığını gösteriyor. Şimdi piyasada kripto para birimleriyle en çok ilgilenen ve en tecrübeli katılımcılar kaldı denebilir.

Fiyatlar, negatif haberler ile destek seviyelerinin altında kalmazsa, ayılar ellerinde tuttuklarını gösterir. Bir boğa piyasasının erken aşamaları her zaman endişelere neden olur. Fiyatlar ne zaman toparlanırsa, “spekülatörler” hemen sahneye geri dönecektir.

BTC / USD

Ayılar, 10 Mart’ta Bitcoin’deki 9.500 $ seviyesinin altındaki fiyatlardan yararlanamadı. Fiyatlar, 11 Mart’ta düşük seviyelerde güçlü alım desteği gösterdi ve ertesi gün hızlıca toparladı.

Şu anda BTC / USD çifti kritik seviyede işlem görüyor.

10,000 ila 10,300 dolar arasındaki seviye, hareketli ortalamalardan ve inen kanalın direnç çizgisinde direnir. Fiyat kırılınca ve dört saat boyunca 10.300 doların üzerinde kalabilirse, 8,700 $ ‘lık bir stop loss emri ile Bitcoin satın alınabilir.

İlk hedef, daha önce üç kez geri döndüğü yer olan 12.150 dolar seviyesine doğru bir ralli. Fiyatların bu dirençten çıkması halinde, Bitcoin için yeni bir yükseliş başlar.

ETH / USD

654.02 $ ‘nın Ethereum üzerinde güçlü bir destek olduğu kanıtlandı. Geçtiğimiz üç gün boyunca fiyatlar 745 ila 654 $ arasında değişiyor.

Eğer boğalar bu dar aralıktan koparsa, ETH / USD çifti, 20 günlük EMA ve inen kanalın direnç çizgisinden, yeni dirençle karşılaşacağı 800 $ seviyesine yükselebilir.

Bu iki direnci geçtikten sonra, bir sonraki direnç 50 günlük SMA’dan 900 dolar olacak. Gün içi trader’lar fiyatların hızlı bir kar için dirençlerinden çıkmasıyla satın alabilir.

Hareketin tersi durumunda, Ethereum fiyatının 565 $ ‘a düşme olasılığının da var olduğunu unutmayalım.

BCH / USD

Bitcoin Cash, son üç gün için 1.000 $ seviyesine ulaştı. Dün, 11 Mart’ta fiyatlar 1.150 dolarlık genel direncinden kurtuldu, ancak boğalar bu hamleyi yapamadı.

Şu anda, BCH / USD çifti düşüş trendinde dirençle karşı karşıya. Hemen yukarıda 20 günlük EMA yatıyor. Ayı piyasası, 1.150 dolar ile 1.200 dolar arasında bir savunma yapacak. Büyük bir direnç olan 1,355 dolara bir hareket görebiliriz.

Diğer taraftan, eğer 1.000 dolar seviyesi kırılırsa, Bitcoin Cash 854 dolar seviyelerine kayabilir.

XRP / USD

Ripple ile yaptığımız satın alma işlemi, son üç gün boyunca 0.73 $ seviyesinin üzerinde seyrettiği için tetiklemedi.

XRP / USD paritesinin birkaç gün boyunca menzili kalmasını bekliyoruz. Kripto endüstrisindeki duyarlılık gelişirse, menzilin üst ucuna 1,22 $ ‘dan bir çıkış yapılabilir. Traderlar 0.85 Dolar seviyelerinden satın alabilir ve 0,72 Dolar seviyelerinde stop-loss emri koyabilirler. Bu riskli bir işlemdir, dolayısıyla lütfen ripple için ayırdığınız bakiyenin yalnızca %50’si ile işlem yapın.

Ripple fiyatı 0.73 $ ‘ın altına düşerse önce $ 0.695 ve daha sonra da 0.5627 Dolar seviyesine düşebilir.

XLM / USD

Stellar’daki fiyat hareketleri durgunlaştı. Ayılar, 0.32 $ seviyesinin altındaki düşüşten yararlanamadı. 0.22 $ ‘lık bir düşüş beklerken, boğa piyasası $ 0.25 seviyelerini başarıyla savundu.

Boğalar düşük seviyelerden alım yapsa da, fiyatları 0,32 doların üzerine çekemediler.

Fiyatlar birkaç gün boyunca 0.32 $ seviyesinin üzerinde seyredecektir, XLM / USD çifti üzerinde uzun vadeli bir işlem düşünebilirsiniz.

LTC / USD

Litecoin son dört gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Fiyat, azalan üçgen modelinin zirvesine ulaştığında, artık kurulumu artık geçerli değil.

Boğalar düşüş çizgisinden ve 20 günlük EMA’dan ayrılırsa, LTC / USD çiftinin 250 $ seviyesine doğru hareket etmesini bekleyebiliriz. Bu nedenle, Litecoin fiyatı 200 $ ‘ın biraz üzerine çıktığında satın almanızı öneririz. Ticaret için stop-loss emri 165 $ ‘da tutulabilir.

Diğer taraftan, eğer fiyat mevcut seviyelerden bir kez daha 180 $ ‘ın altına düşerse, 160 $’a bir düşüş beklenebilir.

ADA / BTC

Cardano, önceki analizde tahmin olarak küçük bir aralıkta ticaret yapmaya devam ediyor. Hem boğalar hem de ayılar denge halindeyken, ticaret kurulumu yoktur.

Taraflardan biri, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bir hamle ile hakimiyetlerini sergileyecek. Onu beklemeli ve sonra bir pozisyon tavsiye etmeliyiz.

Şu anda, herhangi bir yukarı hareket 0,0000246’da dirençle karşı karşıya kalacaktır. Bunun üstünde, bir sonraki direnç, yaklaşık 0,0000275 seviyesinde olan düşüş trendinden ve 20 günlük EMA’dan olacaktır. ADA / BTC çifti bundan kurtulduğunda, yeni bir trend başlatabilir. O zamana kadar, kenarlarda kalacağız.

Aşağı yönde, bir sonraki destek 0,00001690’dır.

NEO / USD

Boğalar, son dört gün içinde 93.5 $ seviyesinin üzerine çıkamadı ve NEO şuan için zayıf görünüyor. Bu zayıflık satın alma eksikliğini gösteriyor.

Şimdi, NEO / USD çifti 80 $ seviyesinin altında hareket ederse azalan üçgen modelini tamamlayacak. İlk destek, 6 Şubat’ın en düşük seviyesi olan 63.62 Dolar.

NEO bir kaç gün 100 $ seviyesinin üzerinde devam ederse uzun dönem bir pozisyon alınabilir.

EOS / USD

EOS destek seviyesini son dört gündür tutmaya çalışıyor. Boğaların güçlü desteklerden çıkmadaki başarısızlığı ise zayıflığı gösteriyor.

Ayı piyasası şimdi desteklerin altını kırmaya ve fiyatları 3.65 $ seviyesine doğru geri itmeye çalışacak.

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Fiyatları İlk 6 Ay Kötü Olabilir! Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi Robert Sluymer: Bitcoin’de haftalık RSI seviyesi, yaklaşan boğanın ilk sinyali Bitcoin kritik seviyenin üzerinde Bitcoin fiyatı için bu saatlere dikkat! En İyi IEO’lar Hangileri?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır