Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ETF Başvurusu için SEC’e Yapılan Geribildirimlerin %84’ü Olumsuz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ETF Başvurusu için SEC’e Yapılan Geribildirimlerin %84’ü Olumsuz
Bitcoin ETF Başvurusu için SEC’e Yapılan Geribildirimlerin %84’ü Olumsuz

© Reuters.  © Reuters.

Endüstrinin Bitcoin ETF’sine (borsa yatırım fonu) olan ilgisi azalıyor gibi görünüyor.

SEC’in Şubat 2019’da talep ettiği geri bildirim talebine cevap olarak halktan sadece yedi geribildirim mektubu geldi. Bunlardan altı tanesi SEC’i Bitcoin ETF başvurusunu reddetmeye davet ediyor.

“Bitcoin Volatiliteli ve Manipüle Edilebilir”
Halktan bir isim olan Dina Pinto SEC’e gönderdiği mektupta şunları yazdı:

“Bence, Bitcoin’in bugüne kadar ETF gibi ciddi bir ürünün dayanabileceği sağlam bir temele sahip değil. Volatiliteli, çok az kişi tarafından manipüle edilebiliyor ve gerçek kullanım durumu yok. Bu teklifi kabul ederek birçok insanın hem maddi hem de başka bir şekilde incineceğini görebiliyorum. Bana göre bu öneri reddedilmeli.”

“Tereddüt Etmeden Bu Başvuruyu Reddedin”
Bir başka mektupta D. Darnwell ise gönderdiği mektupta şunları yazdı:

Bu Bitcoin ETF’sinin onaylanmamasından bahsetmek istiyorum ve SEC’den, Bitcoin’in tüm pozitiflerle beraber bir finansal ürün olmaya layık olup olmadığını görmek için “izle ve bekle yaklaşımı”nı benimsemesini rica ediyorum. Bu ETF’yi tereddüt etmeden reddedin.

“Onaylanmaması için Hiçbir Neden Göremiyorum”
Bir Bitcoin ETF savunucusu olan Sami Santos gönderdiği mektupta şunları yazdı:

SEC’in henüz ETF’yi manipüle etme nedeniyle onaylamaması yatırımcıların korunmasını gerekçe göstermesi ile çelişkili. Çünkü bir yatırım fonu olmadan yatırımcı serbest bırakılmış borsalarda Bitcoin satın alacaktır ve yatırımlarını kaybedebilir.

VanEck, olası zararları karşılamak için zaten sigorta sunuyor. Bu nedenle yatırımcı ETF fonuna yatırım yapmaya ilgi gösterecektir. Bu yüzden VanEck ETF ve Bitwise’ın onaylanmaması için hiçbir neden göremiyorum.

Eylül 2018’de, VanEck SolidX Bitcoin Trust için bitcoin ETF başvurusu %99’u olumlu olan 1.400’den fazla geribildirim mektubu almıştı. Ancak bu coşku muhtemelen devam etmekte olan kripto kışı nedeniyle azalmış durumda.

CBOE (Chicago Board Options Exchange) ve VanEck, ABD hükümetinin 35 gün kapatılmasının ardından Ocak ayının sonunda Bitcoin ETF başvurularını geri çekti. VanEck’in başvuruyu geri çekmesinin altında hükümetin kapalı olmasından dolayı otomatik red cevabının geleceği endişesi yatıyordu.

Bir ETF başvurusu geri çekildiğinde ise onay süreci sıfırlanıyor. Bu, 240 günlük karar verme süresinin yeni bir başvuru dosyası sunulduğunda bir kez daha belirlendiği anlamına geliyor. Şu anda SEC, nihai bir karar vermeden önce 240 güne sahip. Yani bir Bitcoin ETF’sinin 2019’un dördüncü çeyreğinden önce onaylanma ihtimali son derece düşük.

The post Bitcoin ETF Başvurusu için SEC’e Yapılan Geribildirimlerin %84’ü Olumsuz appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ETF Başvurusu için SEC’e Yapılan Geribildirimlerin %84’ü Olumsuz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Güvenlik Düzeyini Artırmak İçin Yeni Bir Ortaklık Kurdu 2000 yatırımcı imza topladı… Ripple’ın artık XRP basmasını istemiyorlar Bitcoin Dünyasının Kalbi Malta’da 2019 Yılının Bu Önemli Etkinliği Gerçekleştirilecek Bitcoin’i 100 Kat Arttıracak Fiyat Tahmini, Çarpıcı Ethereum, Stellar ve Bitcoin Yorumu, Ripple’a Yönelik Gelişmeler: Öne Çıkan: Cardano, IOTA ve Nano Haberleri Yeni Satoshi Nakamoto Geldi! 10 yıllık Gizem Son Mu Buluyor? Ethereum’un Rakibi Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır