Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Değer Göstergesi ve IQR Görselleştirmesi Nedir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Değer Göstergesi ve IQR Görselleştirmesi Nedir?
Bitcoin Değer Göstergesi ve IQR Görselleştirmesi Nedir?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Değer Göstergesi (BVI), şimdiye kadar Bitcoin dalgalanmasının üst ve alt seviyelerini belirlemek için çok yararlı olduğunu kanıtlamıştır. Ancak, BVI’nın, metrik çıktıların Z-skorları ile ilgili olarak nasıl kullanılacağı hakkında bazı sorular ortaya atılmıştır.

Bitcoin Değer Göstergesi (BVI)Basitçe üç girdinin (kazım hızı, özgün adresler, toplam işlemler) her biri için fiyat/öngörülen fiyat parametresini kullanarak, pazarın ne durumda olduğunu açıkça gösteren kullanımı kolay bir araç oluşturabiliriz.

Piyasanın mevcut durumunu belirleyerek, satın alma, satış veya bekleme yapabileceksiniz.

Bitcoin Değer Göstergesi raporlarının hiçbirini okumadıysanız, burada yakalanabilirsiniz. Bitcoin, logaritmik ölçekli bir olgudur ve ağın organik büyümesi modellenebilir. Bundan dolayı, bu verileri kullanarak ve onunla anlamlı görselleştirmeler oluşturarak uygun olabilecek bir dizi değeri tahmin edebiliriz.

Ağın kazım hızının, kullanımda olan özgün adreslerin sayısının ve toplam işlem sayısının her birinin, Bitcoin piyasa değeri ile yüksek derecede ilişkili olduğunu ortaya koymaktadır. Bitcoin Değer Göstergesi veya BVI, verileri beklenen bir piyasa değeri oluşturmak için kullanır ve daha sonra bunu gerçek piyasa değeri ile karşılaştırır.

Çeyrekler Arası Aralıkİstatistikte, bazen belirli bir ölçümün tüm veri kümesinin tamamını nasıl oluşturduğunu bilmek istersiniz. Örneğin, ABD’de saatlik ücret 3 ila 500 dolar arasındaysa, saat başına 20 dolar ücret alan kişi nerededir?

Daha titiz bir tanımlama aşağıdaki şekilde yapılabilir:

“Tanımlayıcı istatistikte, çeyrekler arası aralık, %75 ile %25 arasındaki veya üst ve alt çeyrekler arasındaki farka (IQR = Q₃ − Q₁) eşit olan istatistiksel dağılımın bir ölçüsüdür. Çeyrekler arası aralık, orta dağılım, orta %50 veya teknik olarak H-dağılımı olarak ta bilinir.”

  • Bitcoin Değer Göstergesini kullanarak, farklı zaman aralıkları için Bitcoin’in beklenen piyasa sermayelendirmesinin faydalı görselleştirmelerini üretebiliriz.
  • Fiyat/öngörülen fiyat parametresi, düşük, Q1, Q2, Q3 ve yüksek olarak belirlenmiştir.
  • Bu yeni görsel, pazarın mevcut durumuna daha derin bir bakış açısı sağlayabilir.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Değer Göstergesi ve IQR Görselleştirmesi Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bulgaristan’da Bitcoin Rezervi, Altını Geride Bıraktı IMF’den Malta’ya Uyarı: Yasalarınız Yetersiz! Bitcoin Cash 1.500 Dolar Seviyesini Gördü Popüler altcoin, Bitcoin’e inat güçlü artıyor: Yüzde 50’ye dayandı! Gürcistan Yüzde 15 İle Kripto Para Madenciliğinde 2. Sırada Filipinler’den Blockchain’e Tam Destek, Kripto Para Konusu İse Meçhul

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır