Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash Düşüşü Toparlıyor – Yükseliş Yüzde 29 ve Artmaya Devam Etmekte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash Düşüşü Toparlıyor – Yükseliş Yüzde 29 ve Artmaya Devam Etmekte
Bitcoin Cash Düşüşü Toparlıyor – Yükseliş Yüzde 29 ve Artmaya Devam EtmekteKripto para piyasası geçtiğimiz iki hafta boyunca belki de 2018 yılının en kötü dönemlerinden birisini tanıklık etti ve piyasada milyarlarca dolarlık kayıp yaşadı. Bir çok uzmana göre yaşanan düşüşün temel sebebi ise, Bitcoin Cash’in içerisinde yaşanan anlaşmazlık ve sonra ağın bölünmesine neden olan hard fork. Bir tarafta Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, diğer tarafta ise Bitmain‘in kurucu ortağı Jihan Wu ve Bitcoin.com CEO‘su Roger Ver‘in olduğu ekipler, adeta el birliğiyle piyasayı dibe çekti.

Dibe çöken piyasadan en zararlı çıkan kripto para birimlerinden birisi ise, şüphesiz Bitcoin Cash oldu. BCH Kasım ayının başlarında 620 dolar seviyelerindeyken, yaşanan düşüşler sonrası 200 doların altına kadar indi.

Ancak 26 Kasım pazartesi itibariyle neredeyse bütün kripto para birimleri yükselişe geçti ve Bitcoin de kendini 4.000 dolar üzerine atmayı başardı. Bundan da yine en çok etkilenen kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin Cash, basın saatine göre %29.37‘lik bir yükselişle 210 doların üstüne çıktı. Piyasanın böyle devam edip etmeyeceği bilinmezliğini korusa da, bir çok kişiye göre Bitcoin dip seviyesini buldu ve düşüş artık en azından kısa vadeli de olsa duraklama yaşayacak.

Top 10 arasında en çok yükseliş yaşayan kripto para birimlerinden birisi de, Ethereum’un ikinciliğini elinden alan ve hala bırakmayan XRP. XRP basın saatine göre %10.98’lik yükselişle 0.377 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin Cash Düşüşü Toparlıyor – Yükseliş Yüzde 29 ve Artmaya Devam Etmekte isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash Düşüşü Toparlıyor – Yükseliş Yüzde 29 ve Artmaya Devam Etmekte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’den Dijital Para Hamlesi Geldi Analistler Uyarıyor: Bitcoin Bir U Dönüşü Yapabilir Bitcoin ve Ripple (XRP) Balinalarından Devasa Transferler! Litecoin tekrar 100 doların üzerinde Kim İstemez? 15 Bin Tweet Attı ve Tek İsteği Var: Bedava Bitcoin! SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır