Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Bu Tek Emirle Yüzde 3 Zıpladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Bu Tek Emirle Yüzde 3 Zıpladı!
Bitcoin Bu Tek Emirle Yüzde 3 Zıpladı!


Kripto pazarının tamamı ılımlı bir yükselişi coşkuyla karşıladığından olsa gerek, çoğu insan şimdilerde ne olacağı ile ilgili olarak ellerini başına koymuş kafayı kaşıyarak düşünmekle meşgul…

Bitcoin günün öne çıkan kripto paralarından oldu ve 30 dakikadan daha az bir sürede % 2.7’lik etkileyici bir artış gerçekleştirdi.

Artışın Kaynağı Ne
Artışın, kripto para borsası Bitfinex’teki tek bir satın alma emriyle gerçekleştiği geriye doğru izlenildiğinde gayet iyi anlaşılıyor. 661 adet Bitcoin’in bir hesap tarafından satın alındığı ve bu rakamın 2,5 Milyon ABD Dolarına tekabül ettiği belirtiliyor.

Bu tekil satın alma emrinin sadece Bitcoini değil, aynı zamanda tüm kripto para piyasasının mütevazi bir şekilde 3 milyar dolar kadar yukarıya doğru taşımasında yeterli bir hareket olduğu görülüyor.


Yükselişe dayalı olarak fiyatların ileride yükseleceği düşüncesi ile Reddit’te yatırım yapan topluluk tarafından, yükseliş ve bunun katalizörünün bulunduğu, fark edilmedi bile:

661 BTC ($2.5 million) purchased in 1 minute on Bitfinex from CryptoMarkets

Yapılan yorumlar şu şekilde:

Bu boyutta bir alımın fiyatları ve kripto para piyasasının değerini % 1 artırması gerçekten çok ilginç. Bu artış düşünsenize sadece tüm Bitcoin sahiplerinin (ve daha genişçe kripto paralara sahip olanların) ellerindeki 60 Milyon Dolarlık bir değere tekabül ediyor.

Bu rakam (fiyatı değiştirmek için) iki katına çıkarılsa bile, yine de herkesin spot fiyattan alım yapması ile para kazanması için gerekli olan tutar arasında 10 katın üzerinde bir nispi kazancı temsil ediyor….

Kimi yorumlar ise çok daha ilginç. Onu eski günlerine geri döndürmeyi öneren bile var:

Comment from discussion 661 BTC ($2.5 million) purchased in 1 minute on Bitfinex.

Önceden belirlenmiş bir miktarda her BTC alımında dünya çapında koordineli bir çaba içerisine girebilirmiyiz? Cadalozu 20.000 dolar ve daha ötesi bir seviyeye taşıyacağız.

Şişirme mi boşaltma mı? Hadi Bitcoin alalım…

Kahretsin, bir kez daha 20 bin dolara ulaşabilirsek, tekrar açgözlü olmayacağıma dair söz veriyorum

Neden bu kadar büyük bir miktarın, organize bir borsa dışında yapılan işlemleri kapsayan gevşek ve gayri resmi nitelikteki borsa dışı piyasalar olan Tezgah Üstü Piyasalarda (OTC) değil de, Bitfinex’ten satın alındığı belli değil.Bazıları hatalı işleyen bir alım satım robotuna işaret ederken, diğerleri de BTC’yi satın alanın Bitfinex’in bizzat kendisi olduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bitcoin Bu Tek Emirle Yüzde 3 Zıpladı! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Bu Tek Emirle Yüzde 3 Zıpladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere Prensesi: Blockchain İnsan Ticaretiyle Mücadelede Kullanılabilir “Bitcoin nedir?” sorusu Google’ın “2018 trend” listesinde zirveye çıktı Tek Bir Ethereum Bloğunun Kazımından 2.100 ETH’lik Komisyon Elde Edildi – Sparkpool Ödemeyi Dondurdu! Bitcoin 90 Kez Öldürüldü! Bitcoin ETF Onayı İçin SEC’in İstediği 4 Çözüm! 4 Temmuz kripto para piyasaları özeti – BTC’de son durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır