Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki CFTC Yetkilisi: ‘Blockchain’in Pek Çok Farklı Kullanım Alanı Var’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki CFTC Yetkilisi: ‘Blockchain’in Pek Çok Farklı Kullanım Alanı Var’
ABD’deki CFTC Yetkilisi: ‘Blockchain’in Pek Çok Farklı Kullanım Alanı Var’ABD‘deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) yetkili isimlerinden biri, Blockchain teknolojisinin pek çok farklı alanda kullanılabileceğini belirtti. Yetkili isim ayrıca CFTC’nin, Blockchain teknolojisinin finans piyasalarındaki rolünü de saygılı bir şekilde kabullenmesi gerektiğini vurguladı.

Bundan iki gün önce Dünya genelinden çeşitli düzenleyicilerin katıldığı bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda CFTC’nin yetkili isimlerinden olan Rostin Behnam da yer aldı ve kendisi finansal teknoloji sektöründe düzenleme yaparken “açık fikirli” olmak gerektiğini söyledi. Tokyo’da gerçekleşen toplantıya katılan Behnam, ayrıca Blockchain teknolojisinin pek çok farklı alanda kullanılabileceğini belirtiyor.

İnsanların ileri düzey teknolojiler sayesinde “yaratıcılıklarını” konuşturabildiklerini ve bu teknolojiler sayesinde kendi hayallerinin peşinden gidebildiklerini söyleyen Behnam, şöyle ekledi:

“Tarımdan sağlığa, finanstan sanata, CryptoKitties’den Dogecoin’e kadar Blockchain teknolojisinin kullanılabildiği onlarca farklı alanı düşünün. Ortaya çıkan bu yenilikler, yalnızca birer teknoloji değiller. Bu yenilikler, hayatımızdaki sorunlara çözüm bulmamızı, bazense yalnızca eğlenmemizi sağlıyorlar.”

Behnam, günümüz dünyasındaki yenilikleri anlamak için kişisel bir ‘eğitim turu’ yaptığını ve bu tur boyunca Bitcoin ve diğer kripto paralar, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT), yapay zeka, bulut tabanlı programlama gibi çeşitli konular hakkında bilgi edindiğini söylüyor.

Behnam, çağımızda hızlıca gelişen ve yeni yeni ortaya çıkan teknolojilere ayak uydurabilmek için bu gibi alanlarda çeşitli çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Behnam, pek çok düzenleyicinin teknoloji çağına henüz tam anlamıyla uyum sağlayamadığını ve yeniliklerden geri kaldığını düşünüyor.

ABD’deki CFTC Yetkilisi: ‘Blockchain’in Pek Çok Farklı Kullanım Alanı Var’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki CFTC Yetkilisi: ‘Blockchain’in Pek Çok Farklı Kullanım Alanı Var’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Silk Road Adminine 78 Ay Hapis Cezası Popüler Bitcoin borsası Coinbase, kritik bir ortaklığa imza attı Ripple kritik bir OTC borsasında listelendi AB’nin Finansal Otoritesi Kripto Para Gözetimine Ayırdığı Bütçeyi Arttıracak Yakın Zamanda Uzaya Fırlaması Muhtemel 5 Altcoin Coinbase Bireysel Kullanıcılar İçin Kripto – Kripto Trading İşlemlerini Başlattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır