Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarındaki Düşüşün Faili Belli Oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarındaki Düşüşün Faili Belli Oldu!
Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarındaki Düşüşün Faili Belli Oldu!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin (BTC) ve kripto para fiyatları dün aniden çok ciddi düşüşler yaşadı. Piyasa, tam da artık dengede diye düşündüğümüz bir dönemde ve hiç beklenmedik bir anda tepetaklak oldu diyebiliriz. Peki bu ama bu düşüşün arkasındaki neden nedir?

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatları Neden Ani Bir Düşüş Yaşadı?Bitcoin (BTC) ve kripto para fiyatları dün sabah itibariyle ani bir düşüş yaşadı. Piyasa toplamda üç saat içinde 6 milyar dolar kadar değer kaybetti. Bu düşüşten özellikle en çok etkilenen zirvedeki coinler arasında Litecoin (LTC) %5.5 ve Stellar Lumens (XLM) %4,3 değer kaybı ile ön sıralarda. Platform ağlarının tokenleri Cardano (ADA) ve EOSIO(EOS) ise % 4 ve % 4.7 civarında kayıp yaşadılar.

Aynı zaman aralığında Bitcoin (BTC) de düşüş kaydetti. Bitcoin toplam değeri, dün sabahki değerinden 2 milyar dolar daha düştü. Ethereum (ETH) de aynı sarsıntıyı yaşayanlardan. Piyasa değeri 1 miyar doların altına geriledi. Peki ama bu ani düşüşler neden kaynaklandı?

Daily Telegraph’da yer alan bir habere göre, Birleşik Krallık politikacıları, Finansal Düzenleyici Kurumu (FCA) üzerinde, ülkenin kripto para sektörünü sona erdirmesi yada gelişmesini durdurması için baskı yapıyorlar. Haberde, parlamentonun, tüm kripto paraların, fonksiyonlarına bakmaksızın, düzenleyicilerin faaliyet alanına girmeleri konusunda planlama yaptığından bahsediliyor.

Alınan haberlere göre, Birleşik Krallığın belli başlı resmi finans kurumları, FCA, İngiltere Merkez Bankası, Kraliyet Gümrük ve Vergi dairesi kripto paralar için ortak bir düzenleme üzerinde çalışıyorlar. Yapılan bu çalışmanın duyulması üzerine tabii ki tepkiler de gelmeye başladı.

İngiliz İş Federasyonu tarafından hazırlanan bir raporda, bu kararın ülkenin gelişen finans sektörüne bir darbe olacağına vurgu yapılıyor. Federasyonun CEO’su Patrick Curry Daily Telegraph’a yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

“Bu tamamen piyasaya gözü kapalı bir yaklaşım. Başka hiç bir ülkede görülmeyen bir tutumla karşı karşıyayız. Endişem bu politikanın istenmeyen sonuçlara yol açması”

FCA Ne Yapabilir?Fiyatlardaki düşüşler ve raporun yayınlanması da aynı zamana denk gelmiş. Aslında Birleşik Krallık- özellikle de Londra, kripto projeleri için çok da elverişli ve uygun yerler olarak kripto dünyasında yer almış şu ana kadar. Dünya çapın da da finans alanında önemli rolleri var. Çünkü ülkede bu alanda yetişmiş ve bilgi beceri konusunda donanımlı pek çok kişi ve kurum var.

Ne yazık ki, FCA’nın, bir şekilde belirsizlik içerdiğini düşündüğü kripto para dünyasının yeni projeleri konusunda yeterince bilgiye sahip olmadığına dair yorumlar yapılıyor. Gelen tepkilere karşın, kurum temsilcileri bu konuda daha fazla bir şey yapamayacaklarını ifade ediyorlar. Yeni atılacak adımların kripto para piyasasına yansıması şimdiden epeyce kötü oldu. Bakalım bir düzenleme yaptıkları zaman sonuç ne olacak?

Bitcoin fiyatı ile ilgili diğer haberimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarındaki Düşüşün Faili Belli Oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wilson’dan Bitcoin yorumu: Sizi tekmeleyecekleri zamanlar kesinlikle geliyor Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor! Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasağından Sonra Düşüşe Geçti CoinGeek Bitcoin Cash taraflarına ateşkes çağrısı yaptı, yoksa… Binance Merkeziyetsiz Borsa için Kendi Blok Zincirini Geliştiriyor BitcoinEconomics analizi: “Litecoin ve XRP en yüksek kazanç potansiyeli olan altcoinler”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır