Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor
Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin neden olduğu büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin, 2017 yılının Ekim ayından beri bu kadar düşük bir seviye görmemişti. Bitcoin tekrar yükselmek için bu belirsizliklerin ortadan kalkmasını bekliyor.

Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin sonuçlanmasını bekliyorBTC/USD paritesi olağanüstü bir düşüş ile Ekim 2017’den bu yana en düşük seviyeyi gördü. Bu düşüşün nedenleri henüz kesin olarak bilinmiyor ve düşüşleri teknik açıdan analiz etmek bu aşamada biraz zor görünüyor. Çünkü piyasadaki belirsizlikler yorum yapmayı zorlaştırıyor. Tekrar yükselişin mümkün olabilmesi için özellikle Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Volatilite sonunda büyük bir şiddetle geri döndü. Bitcoin sadece 6.000 $’ın altına düşmedi. Bu düşüş ile Bitcoin, aynı zamanda 2018’in en düşük seviyesinin de altına düşmüş oldu. Ekim 2017’den bu yana en düşük seviye olan 5,200 $’ı gördü. Diğer kripto para birimleri de düştü, ancak Ethereum ve Ripple’deki düşüşler Bitcoin’inki kadar büyük olmadı. Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin neden olduğu büyük bir sarsıntı geçirdi. Bu belirsizlikler sonucu Piyasada en büyük paya sahip olan BTC’nin kaybı da en büyük oldu.

Uzmanlar düşüşün nedenlerini açıklamaya çalışıyor. Düşüşlerde etkili olan birkaç neden var. Piyasadaki düşüşlerde etkili olan bazı belirsizlikler göze çarpıyor. Özellikle Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor.

1) Bitcoin Cash Hard Fork’uBitcoin’in hard fork sonucu orijinal BTC ve Bitcoin Cash olarak ayrılması 2017 sonlarında kripto fiyatlarındaki patlamayı tetikleyen nedenlerden biriydi. Ve şimdi, bu çöküşün nedenlerinden biri Bitcoin Cash fork’u olarak görülüyor. Yatırımcıların hard fork olayından dolayı piyasaya çekimser yaklaştığı düşünülüyor. Bitcoin Cash, hard fork sonucu BCHABC ve BCHSV olarak ikiye ayrılmış oldu. Yatırımcılar hangisinin baskın geleceğini merak ediyor. Şu an için bunun tam olarak bilinmememesi piyasada belirsizliğe neden oluyor. Bu belirsizlik de piyasayı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

2) Piyasaya Merkez bankası tarafından kripto para sürülecek mi?Uluslararası Para Fonu’nun Genel Müdürü Cristine Lagarde, merkez bankalarının kendi kripto paralarını piyasaya sürmeleri gerektiğini öne sürdü. Bu, Bitcoin‘in yaratılış felsefesine uygun değil. Devletin dijital paraları kontrol etmesi ve dağıtması, bağımsız ve merkezi olmayanları işlevsiz hale getirebilir. Bu durum da yatırımcıların çekimser davranmasının nedenleri arasında görülüyor.

3) Piyasalar artık ETF’yi bekleyemezBazı durumlarda, kötü haber almaktansa habersiz kalmak daha iyidir. Bu yüzden SEC’in kötü bir haber vermesindense ETF’leri ertelemesi daha iyi olabilir. Borsa Yatırım Fonu (ETF) beklentisi son aylarda yüksek olsa da SEC birkaç Bitcoin ETF talebini reddetti ve bazılarını da erteledi. Bu arada, Bitcoin volatilitesi düştü. Ama artık sabırlar tükendi.

Yatırımcılar paralarını elden çıkarmaya başladı ve bu yüzden de likidite gittikçe azalıyor.Piyasa bu belirsizliği daha fazla kaldıramayabilir. Çünkü, ETF, ana parayı dijital paraya çekmek için kritik öneme sahiptir. Normalde ETF beklentisi piyasaları hareketlendirir ama belirsizlik arttıkça piyasalar olumsuz etkileniyor.

FXStreet uzmanlarından Tomas Salles, gerçekleşebilecek en kötü durumun fiyatların mevcut seviyelerde kalması ve dar bir aralıkta işlem yapması olduğunu söylüyor. Fakat Salles, BTC / USD paritesinin ya düşüşleri artıracağını ya da fiyatların tekrar hızlı bir şekilde yükseleceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor. Belirsizlikler ortadan kalkarsa tekrar yükselişin mümkün olabileceği düşünülüyor.

BTC / USD Teknik Analiz – Bir sonraki durak 4.400 $ mı 6.400 $ mı?BTC USD teknik analizi : 16- 23 Kasım 2018BTC 2018’in en düşük seviyesi olan 5,770 $’ın altına düştü. 6,000 $’lık kritik destek seviyesi kırıldığından dolayı düşüşlerde arttı. Yazının hazırlandığı sıralarda BTC, %0,97 düşüş ile 5.532,73 dolardan işlem görmektedir.

En son 2017’de görülen seviyelere geri döndük: Birçok kişi 5,000 $‘a düşeceğini söylüyor. Hatta, Tomas Salles bir sonraki hedefin 4,420 dolar olacağını iddia ediyor.

Fiyatlarda önemli bir düzelme gerçekleşirse BTC / USD hangi seviyelere çıkabilir?

Ekim ayı sonlarında ve Kasım ayı başlarında 6.200 dolar kritik bir destek hattıydı. Bitcoin, Ekim ayında çok düşük volatilite yaşadığında 6,350 dolar destek hattı oluştu. Piyasada önemli bir düzelme gerçekleşirse BTC / USD paritesi yükselişe geçerek bu destek seviyelerine tekrar ulaşabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Venezuela Hükümeti, Kripto Para İşletmelerinin Vergilerini Kripto Para İle Ödemesini Onayladı Gizemli Tahmin Yine Doğru mu Çıkacak ? Bitcoin 16000 Dolara Yükselecek mi ? Peter Brandt, Bitcoin’in hikayesini bitirecek seviyeyi ve 2020 tahminini paylaştı Bitcoin 6.700 Doları Test Edebilir İddiası! Beklentilerin altında kalan Bakkt toparlanırken Bitcoin’e merhem oluyor Amerikan Vergi Dairesi IRS’den Bitcoin Hamlesi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır