Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin borsası Cobinhood merkezi olmayan DEXON EXCHANGE’in testlerine başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin borsası Cobinhood merkezi olmayan DEXON EXCHANGE’in testlerine başladı
Bitcoin borsası Cobinhood merkezi olmayan DEXON EXCHANGE’in testlerine başladı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin borsası Cobinhood merkezi olmayan bir borsa kuruyor. Merkezi olmayan protokolün geliştirilmesine rehberlik eden DEXON Vakfı, bugün DEXON test ağının başladığını duyurdu.

Bitcoin borsası Cobinhood DEXON testlerine başladıDEXON’un, güvenli ve ölçeklenebilir bir platform olması planlanıyor. DEXON test ağı, geliştiricilerin ve teknoloji uzmanlarının, DEXON’un neler yapabileceğini göstermek için Ethereum uyumlu DApp geliştirmelerini sağlayan bir araç olarak hizmet edecektir. Bu tokenler değersiz iken, DEXON teknolojisine benzer işlevlere sahip DEXON benzeri blokörgüsündeki düğümler arasındaki işlemleri test etme amacına hizmet edeceklerdir.

DEXON, 2018 yılında bir kripto para hizmeti platformu olan COBINHOOD‘ın lider ekibi tarafından kuruldu. Borsa, güvenilir blokörgü ekosistemi aracılığıyla blokzincirini ölçeklendirmek amacıyla kuruldu.

Test ağı, DEXON Explorer ve DEXSCAN ile çalışacaktır. DEXSCAN, tüm işlemleri gösteren, onaylayan ve doğrulayan bir kullanıcı dostu uygulama. DEXON cüzdanı gibi, kullanıcıların tarayıcı ile blokörgüyü ziyaret etmelerini sağlayan DeKuSan, DApp’leri çalıştırır, işlemleri görüntüler ve token gönderir. Şu anda DEXON test ağının performansı piyasada rekor kıran bir sonuç olarak üç saniyelik gecikme süresiyle 10K TPS’dir.

COBINHOOD ve kar amacı gütmeyen DEXON Vakfı‘nın kurucu ortağı Popo Chen:

“Çok fazla beklentiden sonra, DEXON ekibi, test ağının başlaması ile kripto para uygulamalarını ana akıma getirme yolculuğumuzdaki ilk adımı atmaktan gurur duyuyor. Bu da, blokörgü ekosistemimizin yasallığını destekleyecek. Bu teknolojinin sahip olduğu potansiyeli, geliştirici topluluğunu eğiterek yaymaya devam etmeyi umuyoruz. Test ağının başlaması, DEXON için önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü bir zamanlar sadece üst düzey ve yenilikçi olan bir teknolojinin ilk elden deneyimini sağlar.”

DEXTON, Ağustos ayında IDG Capital tarafından desteklenen 20 milyon dolarlık fon ile birlikte, işlem hızlarının ilk testinden elde edilen sonuçları açıkladı. İşlem hızının, 25 düğümle saniyede 50 blokluk hıza sahip olduğu bildirildi. Saniyede yaklaşık 1 milyon işlemin, blok büyüklüğünün 2 MB olduğu ve ortalama işlem boyutunun 100 bayt olduğu açıklandı.

Diğer haberlerimiz için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin borsası Cobinhood merkezi olmayan DEXON EXCHANGE’in testlerine başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD-Çin Ticaret Savaşındaki Olumlu Gelişme Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek? İşte Başarılı Bir Blockchain Kariyeri İçin Gereken Özellikler Bitcoin Dolandırıcıları Singapur’da 78.000 Dolarlık Vurgun Yaptı Çin Merkezli Dev Enerji Şirketinden İspanyol Madencilik Çiftliğine Destek Telekom Devleri Altyapılarını Blockchain İle Güçlendirebilir Bitcoin 4.000 Dolar Altına Düşerken, Diğer Kriptolar da Kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır