Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tim Draper: Bitcoin 4 yılda 60 kat artacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tim Draper: Bitcoin 4 yılda 60 kat artacak!
Tim Draper: Bitcoin 4 yılda 60 kat artacak!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 4 yılda oldukça yüksek bir oranda artış gösterecek mi? 2018 gibi kripto piyasasının ayı görüntüsünden çıkamadığı bir yıldan sonra, Bitcoin fiyatının ne kadar artacağını düşünüyorsunuz? Bitcoin fiyatı mutlaka artacak ama ne oranda ve ne zaman? 2017 Aralık fiyatını tahmin eden Tim Draper bakın bu konuda neler söylüyor.

Bitcoin 4 yılda ne kadar artacak?Çok kötü bir yıl oldu 2018 kripto para piyasası için. Özellikle bu haftaki düşüş, geçen yıl Aralık ayındaki fiyattan % 80 daha aşağılara çekti Bitcoin fiyatını. Ancak ne kadar kötü yıl olsa da ve fiyatlar istenilen düzeylere gelmese de, kripto paralara gönülden inananlar pes etmiyor. Onlar bu piyasanın geleceğinden oldukça umutlular.

Bitcoin bu kadar düşmüşken tekrar yükselmesi mümkün mü? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir

Bu karamsar tablonun ortasında umudunu yitirmeyenlerden birisi de Tim Draper. Draper kripto dünyasında yaptığı isabetli tahminle tanınıyor. Kendisi 2014 gibi kripto için yine kötü geçen bir yılda, Bitcoin fiyatının Aralık 2017’de 10,000 doları bulacağını söylemişti. Şimdi ise Draper 2022’ye gelmeden ya da en geç 2023 yılında Bitcoin fiyatının 250.000 doları geçeceğini söylüyor.

Draper nasıl bir hesaplama yapıyor?Draper’ın tahminine göre Bitcoin 4 yılda 60 kat artacak. Draper’ın tahmininin dayandığı nokta şu; Bitcoin tek başına bugün dolaşımda olan devlet destekli 84 trilyon dolar fiat paraların 5,2 trilyonunu ya da yaklaşık % 6 sını oluşturacak. Bu miktarı 21 milyon Bitcoin’e bölerseniz,( üretilebilecek toplam miktar bu) her Bitcoin yaklaşık 250,000 dolar değerinde olacak. Bu ne zaman olacak? İnsanlar ne zaman Bitcoin’e sadece bir yatırım aracı değil gerçek para gözüyle bakarsa o zaman.İşte Draper’ın sözleri:

“ Bitcoin ile ilgili teknolojilerin öne geçtiğini düşünüyorum. İnsanların tabii ki kullanmaya başlaması yine biraz zaman alacak. 2022-2023 yılları arasında insanlar aynı dolarda olduğu gibi hem kullanacaklar hem de yatırım aracı olarak saklayacaklar. Bu gerçekleşir gerçekleşmez çok devasa bir geçiş olacak. Gerçek bir kripto para varken kim siyasi paraları kullanmak ister ki”

Bu sonuca ulaşabilmek için iki noktaya dem vuruyor Draper; Bitcoin siyasi paralardan daha dengeli ve blokzincir teknolojisi bankalardan daha güvenli.

Bitcoin piyasası düşüyor Bitcoinlerimi satmalı mıyım adlı yazımız ilginizi çekebilir

Fiat paramı Bitcoin mi?Bitcoin’in 2017 de on katı fiyata çıkıp sonra aniden yarı yarıya düşmesi her ne kadar yaşanmış olsa da, dolar harici para birimleri bundan daha kötüsünü yaşadı. Türk lirası bir günde kaç kat değer kaybetti. Draper in bu konudaki görüşleri de şu şekilde:

“Arjantinli bir arkadaşım var, 30 yaşında ve ailesi hayatı boyunca üç defa tüm varlığını kaybetmiş. On yılda bir Arjantin’de para manipülasyonu, hükümet felaketleri, hiperenflasyon ya da parayı değersizleştiren neyse yaşanıyor. Arjantin pesosuna bakınca Bitcoin volatilitesinin bir önemi kalmıyor. Kripto volatiliteleri genellikle yukarı doğru hareket eder ama devlet paralarının volatililtesi hep aşağı yönlüdür”

Bu konuyla ilgili yazımız Uzman görüşü:Altı aya kadar Bitcoin’in 5000 doları geçeceğini ummayın için tıklayınız

Blokzincir teknolojisinin güvenliliği ile ilgili ise Draper şunları söylüyor:

“Bankanızın her zaman hacklenme ihitmali vardır ama Bitcoin blokzinciri hiçbir zaman hacklenmedi. Dolar ile Bitcoini karşılaştırıyorum benim Bitcoin’im dolardan daha güvenli çünkü dolar her zaman hacklenen bankalarda duruyor”

Blokzincir tekonolojisi hacklenmeye karşı dayanıklı bir sistem ve yaşanan birkaç olayda sorun hackerların kullanıcıların bilgilerini çalmasından kaynaklanmış. Draper kripto paraların her yerde olduğu bir dünyanın çok daha iyi bir yer olacağına inanıyor. Ve bir Bitcoin cüzdanı edinerek defterinize Bitcoin yüklemenizi öneriyor.

Draper bu konuda şöyle söylemiş “Akıllı telefonum benim param. Kesinlikle çok yeni bir yöntem. Bir kere başladınız mı bir daha bırakamıyorsunuz. Çok heyecan verici, geleceğin parası elimde duruyor.”

Draper’ın hedefinde tüm sermayesi Bitcoin olan bir girişim başlatmak ve elde edilen her kazancı, yatırımı ve çalışanların ödemesini Bitcoin ile yapmak var. Şimdilik bu mümkün değil diyen Draper:

“Şimdi bile bunu yapmak için uğraştım ama Bitcoini dolara doları Bitcoin’e sürekli dönüştürmek zorunda kaldık ve çok karmaşa yaşandı”

Ne dersiniz sevgili okuyucular, gelecekte telefonlarımız paralarımız olacak mı?

Bitcoin daha kötü günler gördü ama hep güçlenerek geldi başlık yazımızı okumak için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tim Draper: Bitcoin 4 yılda 60 kat artacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler altcoin LINK’ten Bitcoin’e karşı fiyat rekoru Bitcoin SV Olayında İlginç OKEx ve SBI Holdings Gelişmesi! Ripple (XRP) ve Omni ortaklığı çok şeyi başarabilir Bitcoin Hash Oranı Rekor Seviyeye Ulaştı! Bitcoin’in 2019 Yılındaki Volatilitesi, 2018 Yılına Kıyasla İnanılmaz Düşüş Yaşamakta FED Para Basmaya Devam Ederken, Bitcoin’in Kıymeti Anlaşılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır