Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Boğası Tom Lee 25.000 Dolarda Neden Israr Ettiğini Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Boğası Tom Lee 25.000 Dolarda Neden Israr Ettiğini Açıkladı
Bitcoin Boğası Tom Lee 25.000 Dolarda Neden Israr Ettiğini Açıkladı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin boğası Tom Lee 25.000 dolarda neden ısrar ettiğini açıkladı. Geçen yıl boyunca, Lee Bitcoin piyasasına ayılar hakim olmasına rağmen, 25.000 doları aşmaya hazır olduğunu iddia etmişti. Tahminin büyük ölçüde gerçekleştiğine hep birlikte şahit olmuştuk. Bu yıl için de benzer tahmin de bulunan Lee neden bu konuda ısrarcı olduğunu açıkladı.

Bitcoin boğası Tom Lee 25.000 Dolar da Israrcı!Bitcoin boğaları söz konusu olduğunda, akla ilk olarak Wall Street’te deneyimli bir piyasa analisti olan Tom Lee gelir. Çünkü, bitcoin boğaları arasından Tom Lee’den daha uçuk tahminlerde bulunan daha iyimser biri yok. 2019 da Bitcoin’in 25.000 doları göreceğini söyleyen Lee bir tartışma programında nedenlerini açıkladı.

Fonstrat Global Yatırım Danışmanlığının genel müdürü Lee, kripto piyasa tahminlerini derinlemesine tartışmak üzere BlockchainChick’e katıldı. Hayranları tarafından “BlockchainChick” olarak bilinen Heidi, Lee’nin hala Bitcoin‘in yıl sonuna kadar 25.000 $ aşacağını yönündeki tahmininin arkasında olup olmadığını sordu. Yatırımcı, 2000 yılının başında DotCom balonu da dahil olmak üzere çeşitli piyasalardaki uzun deneyimlerinden de faydalanarak şunları ifade etti:

“İnsanlar son günlerde, ayı piyasasının güdümü doğrultusunda hareket etmeye meyilli gibi görünüyor. İnsanları bearish yapan durumun farkındayız. Piyasa çok kötüye gidiyor ve 200 günlük hareketli ortalamanın altındayız.”

Ünlü analist, kurucu ortağı olduğu Fundstrat’tan örnek vererek anlattı. Lee,müşterilerine yönelik bir rapor yayınladığından bahsetti. Raporda, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalama (MA)’nın altından kurtulmaya çalışırken kötü bir performans sergilediğini ifade etti.

Lee şunları ekledi:

“Fundstrat’ta bu hafta müşterilerimiz için bir rapor yayınladık. Bu raporda, 200 günlük hareketli ortalamanın altında kaldığında Bitcoin’in, önümüzdeki altı aylık bir zaman diliminde % 50 oranında yükseliş sergileyeceğini söyledik. Fakat 200 günlük ortalamanın üstünde ise, önümüzdeki altı aylık zaman diliminde % 80 aratacağını ifade ettik. Bu yüzden 200 günlük ortalama (MA)sonucu gerçekleşecek trend kesinlikle çok önemlidir.”

200 günlük ortalama sonucu gerçekleşecek trendle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bitcoin Madenciliğinin Maliyeti de Artacak!Ancak, BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamanın analizine aykırı olarak, Lee kötümserlikten ziyade iyimser yaklaşımlarını dile getirmeye devam etti. Defalarca kez madenciliğin karının masraflarını bile zor karşıladığı dönemler yaşandı. Böyle zamanlar da bile bu iyimser yaklaşımından vazgeçmedi. Lee’nin araştırmasına göre, yıl sonuna kadar, bir BTC’nin çıkarılma maliyeti 8000-9000 dolara kadar bile yükselecek. Bu durumda, Bitcoin’in de madencilik masrafını karşılayabilmesi için yükselmesi gerekir. New York merkezli analist, Bitcoin’in fiyatının genellikle madencilik maliyetinin iki katı olması gerektiğini söyleyerek, dolayısıyla da 20.000 $ ve üstü için fiyat tahmininde bulundu.

Yine, finansal dünyadaki deneyimlerinden yararlanan Tom Lee, ilginç bir bakış açısı ortaya koydu. Heidi’ye yatırımcıların psikolojisinde genellikle bir dip yaklaşırken % 100 negatif eğilim hakim olacağını söyledi. Lee, ayı trendinin hızla arttığını söyledi. Ancak, bu trend sonunda Bitcoin’in yeni yılda düşüş sergilemeyeceğini aksine şiddetli bir şekilde yukarı doğru hareket edeceğinin yüksek bir ihtimal dahilinde olduğunu söyledi.

Ancak, yatırımcıların aşması gereken tek bir konu olduğunu ifade eden Lee, kripto piyasasına uyarlayarak klasik “tavuk ve yumurta” senaryosuna dikkat çekti :

“Yumurta mı tavuktan çıkar? Tavuk mu yumurtadan çıkar meselesinde olduğu gibi insanlar bir dip seviyesinin varlığına ancak dip seviyesini görünce inanırlar. O zamana kadar insanları motive edemezsiniz.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Boğası Tom Lee 25.000 Dolarda Neden Israr Ettiğini Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika Var SEC, Bitcoin ETF’sine ilişkin karar açıklamasını gelecek yıla uzattı Fairplay.io: Blockchain Güvencesinde 4 Milyon Doları Aşan Kazanç Platformu Bu Maden Havuzu Bitcoin Cash’in Yarısını Kontrol Ediyor! 2019’un popüler Bitcoin fiyat bahsi sonuçlandı Sıcak Gelişme: Bir Bitcoin ve Kripto Para Borsası Daha Kapanacağını Duyurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır