Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin boğa koşusu ne zaman? Bu grafikten tahmin edebilirsiniz!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin boğa koşusu ne zaman? Bu grafikten tahmin edebilirsiniz!
Bitcoin boğa koşusu ne zaman? Bu grafikten tahmin edebilirsiniz!


Bitcoin boğa koşusu beklentisi ile uzun süredir piyasa büyük bir dikkatle takip edile dursun, bir tartışma da bu bağlamda gelişmeye başladı: Böyle bir koşuya ne etki edecek?

Bitcoin boğa koşusu hangi unsura bağlı?Son günlerde sıkça konu edilen kurumsal benimsenmeler, blokzincir verimliliği, ya da sağlam bir düzenleme gibi belli başlı unsurlar var. Ancak bunların yerine bir sonraki Bitcoin boğa koşusu ne zaman sorusunun cevabı aslında bu grafikte saklı


Madenciliğin zorluğu ve Bitcoin fiyatı bu grafiğin gösterge bileşenleri. Dolayısıyla aslında Bitcoin madenciliğini izlemek fiyatlar konusunda çok daha fazla bilgi verecektir bize.

Grafik, BTCUSD’ye ait % -0,17, (yazı hazırlandığı sırada). Bitcoin madenciliğinin olumsuza döndüğü yerleri grafikte görebilirsiniz. Olumsuza dönme olayı, burada zorluk olayı (protokolün belirlediği bir matematiksel hedef), bir madenci blokzincir üzerindeki işlemleri doğrulamak için kompleks problemleri çözerken karşılaştığı rassal olasılıktan daha yüksek olduğu zaman gerçekleşir.

Bitcoin madenciliği grafiği konusunda Element Digital varlık yönetim şirketinden Kevin Lu ve Thejas Naval bir araştırma notunda şöyle yazmışlar:

“Bitcoin zorluk büyümesini gözlemlemek, madenciliğin ölü nokta eşiğine ne kadar yakın olduğumuzu ve yetersiz madencilerin ağdan ayrılacakları bir dönem yaşayıp yaşamayacağımızı ortaya koyan önemli bir gösterge.”

Ekip notlarında, bu madencilerin ağdan ayrılmaları halinde bu durumun bir Bitcoin boğa koşusuna işaret ettiğini ekliyorlar, ancak bu hemen ardından gerçekleşmeyecek.

“Tarihsel döngülere göre fiyatların dibe doğru giden zorluk büyümesinin düzelmesi için bir 6 ya da 12 ay gibi süre gerekiyor”

diye eklemişler.

Ancak madencilik zorluk göstergesi bu yıl ikinci kez olumsuz oldu ve Bitcoin ise 10 aydır ayı piyasasında. Bu görüntü tüm zamanların en yükseğinden % 20 düşüş gösteren değerlerini ellerinde tutanların çok önemli bir değişimin eşiğinde olduklarını ortaya koyuyor.

“Tarihsel döngüler, olumsuz zorluk büyüme dönemlerinin, ayı piyasası döngüsünün diplerde olduğu zaman gerçekleştiğini de gösteriyor”

diye de eklemiş araştıranlar.

Grafikten de anlaşıldığı gibi, eğer bu dönemlerde yetersiz ve etkisiz madenciler ayrılırlasa, piyasa kuvvetli ihtimalle olumluya dönecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin boğa koşusu ne zaman? Bu grafikten tahmin edebilirsiniz! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak haber : IMF Başkanı Christine Lagarde ” Merkez bankaları kripto para çıkarabilir “ Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı Ripple Labs XRP Satışında Rekor Kırdı 400 Milyon Dolar Binance CEO’su Changpeng Zhao: Yatırım İçin Güzel Bir Zaman Ethereum 228 dolar seviyesini test edebilir R3 Platformunun Eski Yöneticisi, Blockchain Startup Firması AlphaPoint’e Katıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır