Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, BlackRock Kriptoyu Keşfedince Artış Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, BlackRock Kriptoyu Keşfedince Artış Yaşadı
Bitcoin, BlackRock Kriptoyu Keşfedince Artış Yaşadı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin BlackRock’ın kripto paraları keşfetmesiyle Pazartesi günü yükseldi.

Bitcoin %4,31 artışla altı günün yüksek seviyesi 6.644,40 dolardan işlem gördü. Bitcoin son zamanlarda zemin kazanma konusunda sıkıntı yaşarken, Aralık ayındaki 20.000 dolar zirvesinden neredeyse %70 düşüş yaşadı.

Kripto paralar genel olarak altı günün yüksek seviyelerine yükselirken, Cuma günü 242 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 266 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %5,70 artışla 475,23 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %4,65 değer kazanarak 0,46806 dolar olurken, Litecoin %6,36 artarak 83,191 dolar oldu.

Financial News raporuna göre, finans devi BlackRock Inc (NYSE:BLK) yapay dövizleri incelemek için bir takım kurdu. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, raporun belirttiğine göre, Bitcoin vadeli işlemler piyasasının da parçası olabilir.

CEO’nun geçen yıl bitcoin’in bir spekülasyon olduğunu söylemesinin ardundan, takımın oluşturulması firma için bir dönüş noktası oluyor.

Düzenleme haberlerinde, Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB) Pazartesi günü söylediğine göre, küresel düzenleyiciler kripto riskini izleme için bir çerçeve oluşturuyor. Dijital paralar finansal istikrar için risk ortaya çıkarmazken, çerçeve yapay paraların nasıl yayılacağı konusuna odaklanacak.

FSB Pazartesi günkü bir değerlendirmesinde, “potansiyel varlık etkisi boyutunu anlamak için kritik önem taşıyan kripto varlık piyasalarındaki büyümeyi ve boyutu incelemek, kıymeti düşürebilir,” dedi. “Kripto varlık piyasalarını açığa vuran kaldıraç kullanımı ve finansal kurumlar, kripto varlık risklerinin geniş bir finansal sisteme yayılmasının önemli ölçütleri.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, BlackRock Kriptoyu Keşfedince Artış Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin kritik ana giderek yaklaşıyor CFTC’nin Açtığı Dava Sonuçlandı – Bitcoin Hedge Fonu ve CEO’suna 2.5 Milyon Dolarlık Ceza Piyasalar kızıla boyanmışken Ripple ve Stellar neden farklı hareket ediyor? Ripple’ın (XRP) bu fiyatlarını çok mu arayacağız? Ünlü Rus sporcu Bitcoin dolandırıcılığı suçlamasıyla tutuklandı Analist: Bitcoin, 11,700’ü kırarsa hiçbir şey onu durduramaz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır