Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkiler mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkiler mi?
FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkiler mi?

© Reuters.  © Reuters.

Ekonomi sistemi, bir denge üzerinde durur. Geleneksel piyasalarda yatırımcılar düşük faiz oranları olduğu ülkelerde borsada işlem yapar. Faiz arrttırımı geleneksel piyasalardan bankalara kaynak akışına yol açar. Bu yüzden, FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri zor durumda bırakabilir.

FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkileyebilirKonu hakkında Fortune dergisine açıklama yapan Robert Leshner, kripto para birimlerinin şu ana dek FED‘in faiz oranlarının düşük olduğu zamanlarda var olduğunu vurguladı. Daha spesifik olarak, FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri hiç de beklemediğimiz alışmadığımız durumlara sokabilir.

Şu an, 200-225 puanı baz alınarak 8 Kasımda planlanan faiz arttırımı %90’nın üzerindedir. Leshner, bu oranların kripto piyasalarını zor duruma sokabileceğine inanıyor. Konu hakkında şöyle konuştu:

Kripto piyasaları bunu hiç tecrübe etmediği faiz oranlarının yüksek olduğu bir ortama giriyoruz. Bu durum potansiyel olarak piyasadaki kripto para birimlerin değerlerini etkileyecektir.

Bankaya yatırdığımız paraya karşılık faiz geliri elde ederiz. Aslında, banka bu parayı bir başkasına borç vererek daha fazla faiz geliri elde ediyor. Bir başka deyişle, bankadan alınan faiz geliri bankanın kredi olarak uyguladığı faiz oranın yanında çok küçük!

Belkide kendimize şu soruyu sormalıyız. Neden aynısını kripto para birimlerinde yapmıyoruz? Bitcoini yatırma karşılığında neden gelir elde etmiyoruz?

Tam bu noktada Leshner, Compaund firmasından bahsediyor. Firma hissedarlara kripto para birimlerini tutma karşılığında faiz geliri öneriyor.

Girişim, şu anda 4 kripto para birimini destekliyor ve kullanıcılara hangi stabil kriptoların eklenmesi konusunda oy verme işlemi sunuyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkiler mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’lerinizin güvenliğinden 3 adımda emin olun Bahreyn Bankacılık ve Finans Enstitüsü, Blockchain Akademisini Başlattı ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli! BitMEX, Kripto Para Veri ve Endeks Firması ile Ortaklık İmzaladı! Ripple 2019’da 5 doları hedefliyor Bitcoin’de geri çekilme başladı – Piyasalardan 10 milyar dolar buharlaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır