Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi?
Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi?Bitcoin özellikle geçtiğimiz hafta boyunca çok fazla sıkıntı yaşadı ve belki de piyasanın ihtiyacı olan son şey, hareket etmeye başlayan kripto para balinalarıydı. Cüzdanlarında çok fazla kripto paraya sahip kişiler veya gruplar olarak tanımlanan balinalar, geçtiğimiz tarihlerde yüz binlerce BTC işlemi yaptı ve bunu bir cüzdandan başka bir yere aktardı.

Salı akşamı, 1PnMfRF2enSZnR6JSexxBHuQnxG8Vo5FVK adresi ilk başta başka bir adrese direkt olarak 66.452 BTC gönderdi ve bu miktar daha sonra her birinde 662,52 BTC olacak şekilde 100 diğer adrese kadar aktarıldı.

BitInfoCharts’ın açıkladığına göre ise, bu bugüne kadarki en zengin dokuzuncu Bitcoin adresiydi. Olaydan bir saat sonra, Whale Alert hesabı başka bir balina adresinin – onuncu en zengin – 66,379 BTC’yi gönderdiğini duyurdu. İlginç olan ise, bu cüzdandan gönderilen fonların da aynı yöntemde, bu sefer 101 adreste bölüştürüldüğünün bulunması oldu.

Bu olay gece boyunca üç kere daha kendisini tekrar etti ve toplamda 263,294 tane, yani bütün Bitcoin miktarının %1,51’i kadar Bitcoin işlemi yapıldı. Bu da o tarihteki birim fiyata göre 1.02 milyar dolara tekabül etmekte. Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase ise, 29 Kasım tarihinde yaptığı duyuruda yakın zamanda bir bakım yapacağını ve belirli transferler gerçekleştirebileceğini belirtmişti.

4 Aralık tarihine denk gelen işlemler, Coinbase açıklaması ile zaman konusunda tutarlılık gösteriyor ve bunun da yanı sıra işlemlerin zamanlaması, ağ işlem ücretlerinin oldukça düşük olduğu bir vakte denk geldi ki bu da Coinbase olma ihtimalini güçlendiriyor.

Gönderilen bütün fonların, eski adreslerden, SegWit ‘bc1‘ adreslerine gitmiş olması da Coinbase’in protokolünü geliştirirken, koinleri de olası bir riske karşı korumak için hareket ettirdiği anlamına gelebilir.

Yine de, konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya’nın En Büyük Fast Food Zinciri Bitcoin Ödemesi Almaya Başladı Binance Coin Yükselişini Sürdürse de, Kripto Para Piyasası Kızıla Boyandı ABD’deki Vatandaşlar Bu Yeni Ürün Sayesinde Kripto Para Vergilerini Hesaplayabiliyorlar SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat Almanya’nın 2 numaralı borsası Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Litecoin’i listeliyor Ethereum Kurucu Ortağı Lubin: Paranın Evriminde Bir Sonraki Durak Kripto Paralar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır