Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ATM Firmasına 48.000 Dolarlık Dava Açan Kadın, Davayı Kaybetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ATM Firmasına 48.000 Dolarlık Dava Açan Kadın, Davayı Kaybetti
Bitcoin ATM Firmasına 48.000 Dolarlık Dava Açan Kadın, Davayı KaybettiBir telefon görüşmesi yüzünden 48.000 dolar değerinde dolandırılan kadın, parayı gönderdiği Bitcoin ATM firmasını dava etti ve tahmin edileceği gibi davayı kaybetti. Kurban olarak belirtilen kadın, yaklaşık 48.000 dolarını bir Bitcoin ATM’sine yatırdı ancak maalesef ki bütün olay bir dolandırıcılıktan ibaretti. Kendisini Kanada Gelir İdaresinden aradığını iddia eden bir adam, kadını arayıp onu tutuklanmakla tehdit etti ve olaylar bundan sonra patlak verdi.

Kadın kendisini arayan kişinin ailesi ve kendisi hakkında bütün detayları bildiğini ve vergi yüzünden hapse girebileceğini söyleyince korktuğunu, sınır dışı edilmek istemediğini ve bu yüzden parayı ödediğini belirtti. Sahtekarların parayı alma yöntemi ise Bitcoin ATM’leri yoluyla yatırma ve yine aynı yolla çekme. Kurban geçtiğimiz Şubat ayında iki gün boyunca kendi bankasından çeşitli miktarlarda para çekip bu miktarı direkt olarak Bitcoin ATM’sine yatırdı ve bütün parasının çekildiğini görünce de ATM firmasına dava açtı.

Davayı ATM firması lehine sonuçlandıran mahkeme ve yargıç Nancy Orr, kadının ATM firmasının mülkünde tuttuğu itibari para biriminin, Instacoin ATM Canada Inc. firmasının sahiplerine ait olduğunu belirtti.

Kanada ve buna benzer ülkelerde özellikle son günlerde artışa geçen ”vergi müfettişi” dolandırıcılığı, göçmenleri hedef alıp onlar hakkında bilgi topladıktan sonra belirli bir borçları olduğunu ve bunu ödememeleri durumunda sınır dışı edileceklerini içeriyor. İnsanların gelir dairesi veya vergi dairesi gibi kurumlardan istenilen paranın Bitcoin ATM’si ile gönderileceğine inanması için ilginç başka bir olay.

Bitcoin ATM Firmasına 48.000 Dolarlık Dava Açan Kadın, Davayı Kaybetti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ATM Firmasına 48.000 Dolarlık Dava Açan Kadın, Davayı Kaybetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple, Ethereum Fiyatı Stabil: Bu Altcoinler ise Boğa Koşusunda! Çin’in Yeni Kripto Para Sıralaması Yayınlandı: İşte Bitcoin, Ethereum, EOS ve TRON’un Yeri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır