Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Artışı, Güney Koreli Hukukçuların Kripto Düzenleme Talebiyle Sona Erdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Artışı, Güney Koreli Hukukçuların Kripto Düzenleme Talebiyle Sona Erdi
Bitcoin Artışı, Güney Koreli Hukukçuların Kripto Düzenleme Talebiyle Sona Erdi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Perşembe günü düşüş yaşadı. Güney Koreli hukukçular, hükümete dijital paralar için legal bir çerçeve konusunda ısrar etti.

Kore Barosu Perşembe günü, sanayiyi teşvik etmek ve tüketicileri korumak için bir yasa gerektiğini söyleyerek hükümetle görüştü.

Baro Başkanı Kim Hyun, “hükümeti negatif bakış açısını ve tereddüt etmeyi bırakmaya ve blockchain sanayisini geliştirmeye yardım etmek ve kripto paraları kapsayan yan etkileri engellemek için bir yasa oluşturmaya çağırıyoruz,” dedi.

Yerel avukatların üye olmalarının zorunlu olduğu birlik için, menfaat grupları adına mücadele etmek nadir bir durum.

Güney Kore, sahadaki mevcut bir çalışma tamamlandıktan sonra blok zinciri düzenlemesine karar vereceğini söyledi.

Bitcoin %0,50 düşüşle 6.545,50 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak hafif düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Çarşamba günkü 219 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 217 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %2,20 düşüşle 217,42 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %4,27 değer kaybederek 0,51874 dolar olurken, Litecoin %2,03 kayıpla 54,214 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, Tayland Başbakan Yardımcısı Wissanu Krea-ngam yapay paralar üzerine daha fazla düzenleme istiyor. Bangkok Post’un raporladığına göre, Krea-ngam hem yurtiçi hem uluslararası olarak tüketici güvenliğini korumak için yeni tedbirlerin zorunlu olduğunu düşünüyor.

“Geleceği iyileştirmek için yasalar gerekli, böylece teknolojik değişimlere daha iyi uyum sağlayabiliriz.”

Çarşamba günü Tayland hükümeti, vergi ödemelerini takip etmek için blockchain teknolojisini kullanma planı olduğunu söyledi. Tayland, bu yılın başlarında kriptolar için düzenleyici bir çerçeve tanıtmıştı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Artışı, Güney Koreli Hukukçuların Kripto Düzenleme Talebiyle Sona Erdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Kripto Para Borsasından XRP Topluluğunu Sevindirecek Gelişme! Bitcoin’i Yükselten Faktörler Kripto Para Borsaları Olabilir Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe Yerleşti Binance Müjdeyi Verdi – ‘Her Ay En Az 1 Yeni Token’ Satışa Sunacağız Craig Wright’ın Bitcoin Cash Fork’u, Poloniex Üzerindeki Trading Hacmine Göre Savaşı Kaybediyor Hindistan’da bir Bitcoin borsası daha kapandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır