Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 8.000 Dolarda Sakinken, Diğer Kriptolar Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 8.000 Dolarda Sakinken, Diğer Kriptolar Düşüşte
Bitcoin 8.000 Dolarda Sakinken, Diğer Kriptolar Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin 8.000 dolar üzerine çıktıktan sonra, Çarşamba günü iki ayın yüksek seviyelerine yakın kaldı.

Bitcoin %0,22 düşüşle 8.207,60 dolardan işlem görüyor. Bir önceki oturumda ise 8.484,10 doları görmüştü.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun bitcoin ETF için yakında onay vereceğine dair raporlar arasında, Salı günü 8.000 dolar üzerine çıkmıştı.

Eğer onaylanırsa, ETF perakende yatırımcılarına borsaya geçmeksizin bitcoin alım satım imkanı tanıyacak. SEC’in 10 – 16 Ağustos arasında bir karar vermesi bekleniyor.

Diğer yanda, geçen hafta finansal devi BlackRock’un kripto para yatırımına baktığını ve ayrıca bitcoin fiyatının artmasına da yardımcı olduğunu söyledi. Yine de, son aylarda bitcoin, yaklaşık 20.000 dolar olduğu Aralık ayından bu yana neredeyse %70 düşüş yaşadı.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günü 300 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 298 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,80 düşüşle 471,13 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %0,39 değer kaybederek 0,45652 dolar olurken, Litecoin %1,88 azalarak 86,444 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, kripto borsası Coinbase, Bitcoin’in zirve yaptığı Aralık ayında platformda içeriden bilgi sızdıran bir çalışana dair delil olmadığını söyledi. Borsa tarafından görevlendirilen iki ABD hukuk firmasının yaptığı inceleme 2017 sonlarında ortaya çıktı. Coinbase, şirketin bilgi sızdırdığına ve Kaliforniya’nın talep edilmemiş mülkiyet kanununu ihlal ettiğine dair suçlamada bulunan müşterileri tarafından toplu bir dava ile yüz yüze.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 8.000 Dolarda Sakinken, Diğer Kriptolar Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsviçre’li Varlık Yönetimi Firması Tiberius, Maden Destekli Token’in Piyasaya Çıkışını Geciktiriyor 0x ZRX Coinbase Pro’da Listelendi! Rus Polisi, Kripto Para Odaklı Saadet Zinciri Sahibini Tutukladı Tecrübeli analist: Altcoin’lerde büyük yükseliş bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir OTCXN Bünyesindeki Kripto Para Ağı Büyümeye Devam Ediyor Hong Kong Protestocuları Bitcoin Kullanıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır