Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 7000 Dolar Seviyesini Kıracak Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 7000 Dolar Seviyesini Kıracak Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?
Bitcoin 7000 Dolar Seviyesini Kıracak Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 7000 dolar seviyesini kıracak yeni bir rallinin hazırlığında olabilir. Son 10 gündür Bitcoin fiyatı 6350 ile 6500 arası gibi dar bir bölgeye sıkıştı. Peki bu ne manaya geliyor?

Bitcoin 7000 Dolar Seviyesini Zorlar Mı?15 Ekim’deki tarihi Tether krizi günü sonrası Bitcoin fiyatı üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi. Grafikte de görebileceğiniz üzere fiyatlar son derece dar bir aralığa sıkıştı. MACD indikatörünün sıfır seviyesi üzerinde seyretmesi yukarı yönlü hareketin göstergelerinden. Lakin Bitcoin’in beklenen çıkışı yakalayamamasının sebebi grafikte de görebileceğiniz işlem hacmi eksikliği olabilir.

MACD grafiğinde gördüğünüz mavi ve turuncu hatlar kısa vadeli trend değişikliğini gözlemlemek için idealdir. Mavi hattın turuncu hattı yukarı yönlü kırması şüphesiz ilk adım. İkinci adım yani yükselişin doğrulanması hamlesi ise ancak bu iki hattın sıfır seviyesi üzerine çıkmasıyla mümkün. Hatların her ikisi de şu aralar -40 seviyelerini yeni geçtiler.

Yukarıda da değindiğimiz gibi işlem hacim verileri düşük. Hatta son 24 saatte 3. Milyarlık işlem hacmi 3.1 milyar dolara inmiş durumda. Bu da %10’dan fazla düşüş demek. İşlem hacimlerinin düşük seyretmesi yani alım satıma olan ilginin azalması, Bitcoin fiyatının beklenmedik derecede stabil olmasıyla da alakalı. Bitcoin ve kripto paralar genel olarak macerasever yatırımcının gözünde yüksek risk – yüksek kazanç demek. Piyasaların mevcut hali çoğu yatırımcıyı şimdilik sektörden uzaklaştırdı.

Ralli BeklentisiÖnde gelen kripto analisti Peter Brandt’e göre BTC fiyatı son 10 gündür klasik bir Wyckoff destek formasyonu sergiliyor. Wyckoff destek formasyonu bir nevi görev devir teslim şablonudur. Boğaların kontrolü ayıların elinden aldığı dönemlerde görülür. Brandt de piyasanın mevcut görüntüsüne bakarak 2018’in başından bu yana ayıların dolime ettiği Bitcoin fiyatında artık rollerin değiştiğini düşünüyor.

Wyckoff destek şablonunun son hamlesi konsolide olan fiyatların ani sıçrama yapmasıdır. BTC örneğinde bu durumun fiyatları 6800-7000 dolar bandına yükseltmesi şeklinde göstermesi gerekiyor.

Mevcut düşük işlem hacmi verilerine bakarak böylesi bir tahminin kısa vadede gerçekleşmesi biraz güç. 9 Ağustos’tan bu yana Bitcoin volatilitesi son yılların en düşük seviyelerinde seyretmeye başladı. Öyle ki son 3 aydır fiyatlar 6300-6800 bandı dışına neredeyse hiç çıkmadı diyebiliriz.

BTC fiyatlarının stabil gitmesi her zaman kötü sonuçlar doğurmaz. BTC’de hareket göremeyen yatırımcı genelde altcoinlere yönelir. Son 10 gündür BTC’den altcoinlere kaynak aktarıldığı göze çarpıyor. Bu da son dönemlerde Bitcoin hakimiyetini azalttığı gibi kimi altcoinlerde de güzel kar artışlarına sebebiyet verdi.

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Wyckoff Formasyonları Hakkında Genel Bilgi için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 7000 Dolar Seviyesini Kıracak Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON blockchain uygulaması GetScatter yayında Diar Raporu: Stabil Kripto Paraların Hacmi Rekor Kırıyor Bitcoin balinasından Blockchain projesine 1 milyon dolar Ripple dev borsada yüzde 50 düştü! Yatırımcılar isyan etti Bitcoin Madenciliği Ve VPN’in Önemi ABD’li Hükümet Kurumları Blockchain Analizi İçin 6 Milyon Dolardan Daha Fazla Ödeme Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır