Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 7.000 Dolar Altına Düşerken Moment Kazanmakta Başarısız Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 7.000 Dolar Altına Düşerken Moment Kazanmakta Başarısız Oldu
Bitcoin 7.000 Dolar Altına Düşerken Moment Kazanmakta Başarısız Oldu

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer kripto paralar Pazartesi günü düşüş yaşadı. New York Hisse Senedi Borsası’nın (NYSE) ebeveyn şirketinin dijital varlık şirketi oluşturması yatırımcı hassasiyetini yükseltemedi.

Bitcoin %0,88 düşüşle yaklaşık üç haftanın düşük değeri olan 6.969,70 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Cuma günü 262 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 253 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,10 düşüşle 406,39 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %1,23 değer kaybederek 0,42631 dolar olurken, Litecoin %0,14 azalarak 74,017 dolar oldu.

NYSE’nin ebeveyn şirketi Kıtalararası Borsa Starbucks (NASDAQ:SBUX), Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve BCG’nin yanında Bakkt adlı bir şirket kuruyor. Bu şirket “dijital varlıklar için küresel bir platform ve ekosistem” sunacak.

Kimileri platformun müşterilerin Starbucks gibi yerlerde Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanımına imkan vereceğine dair kafa yorarken, içecek şirketi Bitcoin’i kabul edeceği düşüncesini reddetti. Bunun yerine, “Starbucks’ta kullanmak üzere Bitcoin gibi dijital varlıkları ABD dolarına çevirmek için” platformun bir parçası olduğunu söyledi.

Diğer gelişmelerde, Tayland’daki bankalar şimdi belirli kurallara uyum sağlayarak kripto paralara katılım sağlayabilir. Tayland Bankası bankaların dijital para aktivitesine katılımını yasaklayan Şubat ayındaki bir önceki kuralı iptal etti. Şimdi finans kurumları yapay dövizlere yatırım yapabilecek ancak dijital kredi kartı piyasaya sürmeye izinleri yok, düzenleyiciden izin almaları gerekiyor ve kurumsal bankaların da dijital para satma veya alma yetkisine de sahip değil. Bankalar müşteri hizmetlerini geliştirmek için dijital paralara yatırım yapabilir veya onları piyasaya sürebilir ancak yalnızca Tayland Bankası’nın düzenleyici sandbox’ında kabul edildiği sürece.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 7.000 Dolar Altına Düşerken Moment Kazanmakta Başarısız Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SimpleFX İşlem Fikirleri, Multichartlar ve Canlı Widgetlar ile Yepyeni Özelliklerini Düşük Spreadler ile Sunuyor Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı Bitcoin 2% artışla 11.001,0 seviyesinin üzerine çıktı Changpeng Zhao ABD’deki Binance Üzerinde Herhangi Bir Yetkiye Sahip Olmayacak! Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar Blockchain Teknolojisi Hayatımızda Neleri Değiştirebilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır