Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti?
Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 5.500 dolarda mola verebilir ancak risk yüksek. Şu anda BTC satın almak, düşen bıçağı yakalamaya çalışmak gibi düşünebilirsiniz. Ancak ticaret erbabı risk ve kazancın kardeş olduğunu bilir.

Bitcoin 5.500 dolarda satın alınmalı mı?Aşağıdaki grafiki Tweeter kullanıcısı @OddStats’dan geldi. Grafik gerçekten çok ilginç çünkü 2 gün içinde meydana gelen en yüksek değer kayıplarını görüyoruz. Grafikte 2 gün içinde %10’dan fazla değer kaybının yaşandığı bir çok dip var.

Bu son düşüşten önce BTC 29-30 Mart tarihlerinde BTC/USD bazında %13.8 oranında düşmüş ve 6.840 dolardan günü kapatmış. Dikkat çeken şey ise BTC yatırımcılarını 5 haftada %46 oranında bir kazançla ödüllendirdi ve 10.000 dolar seviyesine çıktı.

Bir önceki dip ise 5-6 Şubat tarihlerinde yaşandı ve toplam kayıp %24.6, bu kez yatırımcısını %72.1 ile ödüllendirdi.

Bu stratejiye ne kadar güvenilir? Bence bu risk herkesin alabileceği bir risk değil. Bu iki günlük stratejiyi kullananlar 19-20 Aralık tarihlerinde 16.425 dolardan BTC aldı, sadece 36 saat içinde %34.8’lık bir kazanç elde etti.

Aslında BTC döngülerini çok iyi izleyen spekülatörler ve analistler, durumu analizi yaparak kendilerini geliştirdiler. Hong Kong merkezli Bitfinex’den elde edilen verilere göre, bazı yatırımcıların, 11 Ocak ve 13-15 Kasım arasında dip noktalardan alıp 20 bin dolara çıkarken satış yapan bazı hesapları tespit ettiler

Dediğimiz gibi bu stratejiyle ticaret yapmak pahalı bir egzersize dönüşebilir. Sadece gerçek bir hodler iseniz macera ile ticareti birbirinden ayırmanın ne kadar önemli olduğunu defalarca yaşamışsınızdır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Eğer Bitcoin Üç Gün Daha Dayanabilirse…” Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı Aliant, Tüccarlar İçin Ücretsiz Kripto Para Ödeme İşlemi Sunacak 20.000 BTC’lik Satın Alma Emri Bitcoin Fiyatını 5.000 Dolara Yükseltmiş Olabilir Bitcoin düşüyor: Analistler bakın BTC’de şimdi hangi seviyeleri bekliyor Banco Santander Yetkilisi: Ripple Şeffaflık, Kesinlik ve Hız Sağlıyor Bakkt Kripto Para Platformu İki Yeni Tecrübeli İsim İle Kadrosunu Büyütmeye Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır