Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor!
Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Bitcoin 4000 dolar bandına geldiğinde birçok yatırımcı yükseliş trendi beklentisine girdi. Fakat değer yine tutunamadı ve tekrar 3700 seviyelerine yeniden döndü. Kripto piyasasındaki bazı analistler Bitcoin’de, ilgisizlikten ziyade bir kapitülasyon belirtisi görünmeye başlandığını ifade ediyor.

Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi?Dünyanın en büyük Kripto parası, eylül 2017’den bu yana en düşük seviyelere koşuyor. Korku, belirsizlik ve kriptonun geleceğine duyulan şüphe, Bitcoin satışlarının en büyük sebeplerinden. Fundstrat’tan Tom Lee ve Morgan Creek ‘ten Anthony Pompliano gibi yatırımcılar, Bitcoin’i bir dijital altın ve geleceğin değeri gibi sunmasına karşın, Bitcoin’e eski ilginin duyulmamasında başka farklı ve ciddi problemlerin, Bitcoin değerinin düşmesine sebep olduğu konusu konuşulmaya başlandı.(Bknz:Bitcoin 3000 doları görmeden dibi bulmayacak gibi)

Financial Times’ın haberine göre, yatırım platformu IG’nin ticaret analistlerinden Chris Beauchamp şöyle söyledi.

Bitcoin 4000 dolar seviyelerini yine koruyamadı ve altına düştü. iki hafta öncesine oranla 6000 dolar olan Bitcoin’in tekrar düşüşü yatırımcıları mutlu etmedi. Son dönemde Bitcoin short pozisyonlarında %20 oranda artış dikkat çekici. Artık yatırımcıların parasını alıp kaçma derdine düştüğünü görüyoruz.

Bitcoin’in geçtiğimiz Aralık ayındaki 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu değerlere düşüşü, son zamanlardaki Bitcoin Cash hard fork ve gerçekleşen iç kavgalar ayrıca geçtiğimiz yıldaki gibi boğayı tetikleyebilecek ivme eksikliği, bazı tacirlerin Bitcoin’den vazgeçmesine neden oluyor.(Bknz: Bitcoin’in fiyatının düşmesinin üç nedeni )

B2C2’nin kurucusu Max Boonen şöyle diyor.

Bitcoin Cash ve bitcoin SV arasındaki hard fork hadisesinin bu boyutta sektörü etkileyebileceğini kimse düşünememişti. Bu durum pek çok tacirin ve meraklının piyasaya girmesini kesinlikle engelleyecektir. Piyasa hacmi yüksek oranda düştü, bu bize ilgi eksikliğinden ziyada bir kapitülasyon belirtisini gösteriyor.

(Bknz: Bitcoin fiyatı düşüyor, Balinalar Bitcoin’lerini Borsalardan cüzdanlarına…)

ABD’de kurumsal yatırımcılar için bir çalışma çerçevesi oluşturmayı başaramayan ve devam eden düzenleyici konular, piyasadaki durgunluğun en önemli sebeplerinden. Özellikle Bitcoin ETF lerinin onaylanması belki de birçok yatırımcının beklediği piskolojik destek. Sektör artık kilit iki gelişmeye odaklanmış durumda; ICE’nin yeni ticaret platformu Bakkt ve SEC ‘in Bitcoin ETF kararı. Piyasaların Bitcoin’i uzun vadeli sağlam bir varlık olarak onaylamak için aradıkları piskolojik destek bu iki gelişmeden birisi olabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı Vitalik Buterin: Ethereum Bitcoin’den Daha İyi! 6800 doları geride bırakan Bitcoin’in kısa ve uzun vadeli hedefleri Barclays Bitcoin Konusunda Geri Adım Attı Bitcoin, Ripple ve Ethereum Kan Kaybediyor: Ama Bu Altcoinler Kâr Topluyor İtalyan Devi Juventus, Taraftar Tokenini Bir Reklam Filmi ile Tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır