Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 3.500 Dolar Üzerine Yükseldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 3.500 Dolar Üzerine Yükseldi
Bitcoin 3.500 Dolar Üzerine Yükseldi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Salı günü yükseldi. Bitcoin 20.000 dolar yakınlarına ulaşmasından bir yıl sonra 3.500 dolar üzerine çıktı.

Bitcoin %3,5 artışla 3.539,60 dolara yükseldi.

Yine de Bitcoin, bir yıl önce tüm zamanların en yükseğine ulaşmasından beri neredeyse %75 değer kaybetti. Yapay dövizler son haftalarda dramatik düşüşler yaşadı. Düzenleyici incelemeleri ve volatilite, yatırımcıların endişesi oldu.

Kripto paralar genel olarak yüksek iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Pazartesi günkü 108 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 112 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %5 artışla 94,66 dolar olurken, Litecoin %2 kazançla 28,89 dolardan işlem gördü. XRP %9 değer kazandı ve 0,33355 dolara yükseldi.

Fiyatlardaki düşüşe rağmen, blockchain gelişmeye devam ediyor. Sektördeki iş fırsatları, LinkedIn’in 2018 Gelişen İş Raporu’na göre, 2018 yılında bir önceki yıldan %33 artışla büyük patlama yaşadı.

Raporun belirttiğine göre, “makine öğrenme rollerinde bir patlama ve veri bilimi rollerinin sürekli büyüdüğünü görmemiz hiç şaşırtıcı değil. Ayrıca Blockchain Developer’ın bu yılki blockchaine ve kripto dövize ilginin artmasının ardından listeye damgasını vurduğuna da şaşırmayabilirsiniz.”

Bir diğer gelişmeye göre, Çin kendi dijital dövizini oluşturma üzerine çalışıyor. Bloomberg raporuna göre, Çin Halk Bankası 2016’dan beri 78 yapay döviz patenti kaydetti. Merkez bankası, blockchain tabanlı para çıkarmak için oluşturduğu kendi Dijital Döviz Enstitüsü için geliştirici ve ekonomist işe alıyor. Rapora göre, hükümet ayrıca kendi vatandaşlarının işlemlerini yalnızca izlemekle kalmayıp, aynı zamanda herhangi bir işleme yetki vermeden önce borçlular üzerine bankaların veri paylaşması üzerine de baskı yapmayı istiyor. Bloomberg tarafından yeniden incelenen patentlere göre, merkez bankası ayrıca, finans şirketlerinin kara listedeki şirketler ile anlaşma yapmasını da yasaklayabilecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 3.500 Dolar Üzerine Yükseldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kurumsallaşma Bitcoin ve Kripto Para Dünyası İçin Ne Gibi Tehlikeler Barındırıyor? Türkiye’nin İlk Bitcoin Cinayeti’nde Mahkeme Kararı Açıklandı ABD’deki SEC, VanEck’in ETF Başvurusunu Değerlendirmek İçin Daha Fazla Bilgi İstiyor SEC Bitcoin ETFleri için zaman kazanmaya çalışıyor – Son tarih Şubat 2019 mu? Kripto Para Sektörü Bakkt Platformunun Açılışını Bekliyor Grafikle gösterildi: “Bitcoin’de gerçek FOMO, 10,000 dolardan sonra başlayacak”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır