Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 2019 İçin İki Parlak Senaryo: 60.000 ve 300.000 Dolar!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 2019 İçin İki Parlak Senaryo: 60.000 ve 300.000 Dolar!
Bitcoin 2019 İçin İki Parlak Senaryo: 60.000 ve 300.000 Dolar!

2/2


2/2

Bitcoin 2019 için iki parlak senaryoyu sizler için derledik. 2019 beklentilerinin zirve yaptığı şu günlerde, Cryptodaily’den kripto uzmanı F.A.Khan’ın tahminleri bu konuda neler söylüyor? Gelin bir göz atalım.


Bitcoin 2019 İçin İki Parlak Senaryoda Neler Var?

Bitcoin 2019 için iki parlak senaryo yatırımcıları heyecanlandıracak mı dersiniz? Bitcoin’in diplerden bir türlü çıkamadığı 2018 yılı, yatırımcıları hayal kırıklığına uğratsa da, piyasadan umudunu kesmeyenler çoğunlukta. Cryptodaily’den Kripto uzmanı F.A.Khan da bunlardan biri. F.A.Khan’a göre 6400’lerde dolaşıp duran Bitcoin artık bir atılım yapmak üzere. OTC piyasalarında büyük paralar el değiştirip duruyor. Eğer kurumlar henüz piyasaya girmedi diyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz diyor F.A.Khan. Şu anda kimse borsalarda Bitcoin fiyatına dokunmak istemiyor. Wall Street’te bu yönde gerçekleşecek en ufak bir hareket piyasa da çok büyük etki yapabilir.

Piyasanın aşağı yönlü gidişi kripto para satışının artmasıyla sonuçlanabilir. Ama bu demek değildir ki, Bitcoin fiyatı 5.800 doların altına düşecek. Orta düzey bir yatırımcı için aslında bunun çok fazla bir önemi yok. Belki biraz daha fazla beklemesi gerekecek. Ancak kurumsal yatırımcı, müşterileri için büyük paraları çalıştırdığından dolayı ciddi endişeler taşıyabiliyor. Bu nedenle çoğu şu sıralar beklemeyi tercih ediyor. Fiyat 5.800 üzerinde kaldığı sürece BTC de güçlü bir satış beklentisi var. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) fiyatını bilerek aşağıda tutuklarına dair güçlü belirtiler de var bu arada. Böylelikle biriktiriyorlar bir yandan, en uygun zamanı ve alıcıyı bekliyorlar. Orta düzey bir yatırımcı için alıp ve saklamak kolay. Ancak kurumlar karşı alıcıları bulmak ve saklamak için düzenlemeler yapmak zorundalar.


Bağımsız gözlemcilerin kripto alanında yaptığı çalışmalara göre, kurumlar düzeltmenin başlamasından bu yana alışlarını hep dipten yapıyorlar. Bunlar bu tür piyasaları çok iyi bildikleri için, geleceğin de Bitcoin (BTC)’de olduğunun aslında farkındalar. Kurumsal yatırımcılar bir yandan da piyasayı manipüle etmeye çalışıyorlar. Hem alsınlar hemde övgüyle bahsetsinler bunlar onların tutumları değil. En bariz örnek Jamie Dimon, kendisi Bitcoin (BTC)’yi eleştiri yağmuruna tutarken, firması BTC satin alıyor. Son yıllarda bunun gibi çok fazla örnek var. Ama şunu zihninizin bir yerine not edin, bu insanlar gelecekte Bitcoin’i övmeye başlayacaklar çünkü o zaman almış olacaklar. Bu seferde orta düzey yatırımcılar için çok geç olacak.

2019 da Kaç Basamaklı Rakamlar Göreceğiz?Geçtiğimiz 8 yılda Bitcoin defalarca yerden yere vuruldu. İnsanlar Bitcoin için scam,virus, piramit, balon vs. gibi, bitcoini kötüleyecek farklı farklı isimler taktılar. Ama bunlara rağmen Bitcoin hala hayatta. Elbette daha önceki kadar belki fiyatı yükselmedi. Bitcoin (BTC)’nin kaynağı azaldıkça, Bitcoin değeri de artacak. Ancak iki senaryo var. Gerçekleşme ihtimali olan Senaryo A olursa, Bitcoin merdivenleri en tepeye kadar çıkacak ve 300.000 doları bulacak. Senaryo B gerçekleşirse fiyat 60.000 dolarda kalacak. Her durumda da 2018 den sonra dört basamaklı rakamlar görmeyeceğiz Bitcoin fiyatında.

Cryptodaily’den F.A.Khan bu şekilde tespitler yapıyor. Ne kadar haklı olduğunu bize zaman gösterecek.

Bitcoin fiyat tahmini ile ilgili yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 2019 İçin İki Parlak Senaryo: 60.000 ve 300.000 Dolar! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CNBC yorumcusu: Bitcoin tehlikeli bölgede, 3,000 dolar muhtemel Fransa’da Yanan Katedral İçin Kripto Paralar İle Bağış Toplanıyor Tek bir blokta 6 milyar dolarlık Bitcoin işlemi Bank of England Yetkilisi: Kripto Paralar Yetersiz ve Beni Endişelendirmiyor İngiltere Merkez Bankası Başkanından Facebook Libra Yorumu! 18 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır