Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi
Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi

© Reuters. Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi© Reuters. Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi

Ekim ayının sonlarında, Bitcoin’in 10 yaşına girmişti. Bu aslında doğru olsa da, Satoshi Nakamoto ilk resmi bloğu on yıl önce bugün işleme koyduğu için, dünyanın ilk kripto para birimi Bitcoin, 3 Ocak’ta yine on yaşına girdi.

10. Yaş Günün Kutlu Olsun Bitcoin!

On yıl önce, Bitcoin’i yaratan kişi veya grup olan Satoshi Nakamoto, ilk bloğu (genesis block) çıkardı. Ve ağın ortaya çıkışı aslında pek de muhteşem değildi. Satoshi’nin muhtemelen yüksek sesle ve ısıyla çalışan orta sınıf bir masaüstü bilgisayarı ile blokları yarattığı söyleniyor. Öyle de olsa yine de devrimci bir güç harekete geçmiş oldu.

Bitcoin’in yaratıcısı, inovasyonlarının potansiyel paradigma değiştirici gücünü kabul etti ve İngiliz gazetesi The Times’tan uygun bir manşeti Genesis Bloğuna dönüştürdü. Nakamoto, “Şansölye, bankalar için ikinci kurtarma işleminin eşiğinde.” yazan manşetin arkasındaki nedeni hiçbir zaman açık bir şekilde ifade etmedi.

Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 10 Yaşında! Yaratılan İlk Blok ve The Times Gizemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 14% oranında yükseldi Bitmain dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği tesisini açtı En Büyük HODL’cular Kim? Telefon devi HTC’den Bitcoin destekli akıllı telefon Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı! Uzman Görüşü: Bu anlaşma Bitcoin fiyatını ve kullanımını arttırabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır