Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2020 da başlayacak ve …

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2020 da başlayacak ve …
Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2020 da başlayacak ve …

© Reuters.  © Reuters.

2017’yi özlüyorunuz biliyoruz ama Bitcoin’in destansı fiyat artışı gördüğü yıl sizce geçen yıl mıydı? Önce geçen haftadan başlayalım ve sonra detaylara geçelim.

Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2019 da başlayacak ve 2021’in Aralığına kadar devam edecek

Bitcoin Ocak 2018’den beri kan kaybediyor. Sadece geçen hafta iki defa çok ciddi değer kayıpları yaşadı. Piyasada eski olanların bu durumdan psikolojik olarak etkilenmediğini biliyoruz. Ancak son bir yıldır kripto ile ilgilenen yatırımcıların, tamamen tükendiğini biliyoruz. Malum sürekli negatif haber pompalanıyor ana akım medyadan ve bu da kayıpların artmasına ve ayı piyasasının uzamasına neden oluyor.

Aklınızda bir çok soru var biliyoruz. Bitcoin tekrar ne zaman yükselir? Bitcoin en fazla kaç dolar olur? Tekrar 20 bin dolarları görür mü? Dürüst olmak gerekirse ben şahsen bilmiyorum.

Ancak Bitcoin’in toparlanmasının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Piyasalardaki tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki BTC ölüm vadisinden 20.000 doları gördüğü ve tüm dünyaya mal olduğu zaman atlattı.

Ben bilmiyorum ama birileri tarih bile veriyor, hemde CNN’de canlı yayında. Bilgi güçtür ve umarız bu açıklama bir bilgiye dayanıyordur.

Hadi Bitcoin’in destansı fiyat artışı tarihini sizlerle paylaşalım, BTC Mayıs 2020 de başlayacak ve 2021 Aralık ayına kadar uzun süreli bir boğa koşusu yaşayacak. BTC”nin 100 K seviyesinde olması bekleniyor, doğrusu büyüleyici bir rakam, değil mi?

Her yarılanma döneminde Hiper artış görüldüPeki bunu neye dayandırıyoruz, hemen mantığını açıklamaya çalışalım.

Bildiğiniz gibi Bitcoin’in kazılması gerekiyor ve bu şekilde kullanıma sokuluyor. Bu da dünyadaki tüm madencilerin ”SHA-256 çarpışması” olarak bilinen bir matematik probleminin çözülmesi için bir çok bilgisayar ve donanımın çalışması anlamına geliyor.

Madencilik dışında başka bir üretim yolu olmadığından dolayı, her defasında bir ”blok” zinciri oluşturulur. Peki her blokta kaç Bitcoin var?

Başlangıçta her blok 50 BTC üretti. Ancak, Bitcoin’in tasarımcısı Sathoshi, Bitcoin üretim sayısının BTC fiyatını olumsuz etkilememesi için bir protokol ile üretim miktarını sınırlandırdı. Fiat para da aynı esasa dayalıdır. Tabi kurallara uyulduğu sürece. Bu BTC’ye olan ilgiyi artırması açısından da müthiş bir çözümdür.

Bir örnekle açıklayalım, 28 kasım 2012’den sonra yeni blok başına 25 BTC, 9 Temmuzda 12.5 BTC üretildi. Bir sonraki yarılanma ise hangi tarihe denk geliyor dersiniz? Mayıs 2020’ye denk geliyor.

Peki bu tarihlerin ne anlamı var diyebilirsiniz? O zaman her yarılanmanın olduğu tarihe ve BTC’nin fiyat grafiğine bakın. Bu tarihlerde boğaların oyunu girdiğini ve piyasayı ele geçirdiğini görebilirsiniz, Bitcoin’in destansı fiyat artışı göreceğine inanıyoruz.

Birçok yatırımcının özellikle 2020 tarihini vermelerinin nedeni budur. Peki bu döngü ne kadar güvenilir? Söylemek gerçekten çok zor. Sadece yarılanma döneminde boğa koşusunun yaşanmış olması, yeterli analiz imkanı vermiyor ve güvenilirliğine zarar veriyor.

Bununla birlikte ciddiye alınacak kadar da değerlidir. Yine de bir yere not etmekte fayda var. Artık kafanızda BTC’nin gerçek boğa koşusu ile ilgili bir tarih var, umarız bu bilgi sizler için faydalı olur.

kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2020 da başlayacak ve … - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu: Kesin Bir Sonuç Yok Coinbase Earn 100’den Fazla Ülkede Kullanılabilecek Bitcoin analizi: BTC kritik bir seviyeyi test ediyor “Bitcoin 2 Hafta İçerisinde 10.000 Dolar Olabilir” Yine altcoin delisti! Bir Bitcoin borsası daha 4 altcoin’i liste dışı ediyor Kapsamlı Bitcoin Analizi 1 Ocak / 4 Şubat

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır