Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bit.ly, Ünlü Yazarın Kitabındaki Linkleri Kasten Bloklamadığını Söyledi ve Hatayı Düzeltti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bit.ly, Ünlü Yazarın Kitabındaki Linkleri Kasten Bloklamadığını Söyledi ve Hatayı Düzeltti
Bit.ly, Ünlü Yazarın Kitabındaki Linkleri Kasten Bloklamadığını Söyledi ve Hatayı Düzeltti

2/2


2/2


Mastering Ethereum isimli dördüncü kitabını baskıya verecek olan Andreas M Antonopoulos, bu kitabında Bit.ly formatında kısaltılmış linklerin tamamına erişim yasağı geldiğini ifade etmiş ve bu durumun sebebinini anlayamadığını söylemişti.


İlgili haber:
Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık Karıştı

Daha sonra kripto para piyasalarının sevilen ismi Andreas’ın başına gelen bu olay, sosyal medyada bir anda gündemin önemli maddelerinden birisi haline geldi. Birçok kişi, Bit.ly’nin bu tarz bir şeyi neden yaptığını sorgularken, firmaya sert eleştirlerle yüklendi. Tepkinin boyutunun da artması ile Andreas’ın twitine, Bit.ly’den cevap geldi. Yetkililer, yaptığı açıklamada sorunun farkına varıldığını ve çözüldüğünü ifade ederken, tüm linklerin şu anda çalışıyor olması gerektiğini söyledi.

Şirket sözcüsünden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

”Andreas M. Antonopoulos’un kitabındaki linklere erişim kısıtlılığı getirildiği yönündeki haberleri okuduk. Bu bireysel bir olay, kripto para piyasalarına karşı yapılmış bir hamle değil. Tamamen münferit bir şekilde güvenlik sistemimiz, bu linkler ile ilgili yanlış sonuca varmış. Biz Bitly olarak kripto para sitelerine asla böyle bir yasak koymadık, bundan sonra da koymayı düşünmüyoruz. Zaten bu olaydan haberimiz olur olmaz, hatayı düzelttik.”

Antonopoulos ise, bu açıklamanın ardından Bitly’den bazı şeylerin de cevabını istedi. Başarılı yazar, Bitly’e ”Bunun bir daha yaşanmayacağını ve kimsenin başına gelmeyeceğini, kripto para camiasına garanti edebilir misiniz?’ tarzında bir soru sordu. Bitly’den ise buna ilişkin şu anda bir cevap gelmiş değil.

Bit.ly, Ünlü Yazarın Kitabındaki Linkleri Kasten Bloklamadığını Söyledi ve Hatayı Düzeltti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bit.ly, Ünlü Yazarın Kitabındaki Linkleri Kasten Bloklamadığını Söyledi ve Hatayı Düzeltti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 14% oranında yükseldi Ethereum’da 265 dolar desteği oldukça önemli Ünlü Analist Thomas Lee “Bitcoin Neden Düşüyor” Sorusuna Cevap Verdi Bitcoin Yılın Rekorunu Kırdı Cardano Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda ADA Satın Alma Rehberi Bu tesis, her gün 50 bin dolarlık Bitcoin üretiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır