Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BIS Araştırması: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri, Yeni Düzenlemelere Sert Tepki Gösteriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » BIS Araştırması: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri, Yeni Düzenlemelere Sert Tepki Gösteriyor
BIS Araştırması: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri, Yeni Düzenlemelere Sert Tepki Gösteriyor23 Eylül tarihinde, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), 2018 yılı için olan çeyrek dönemlik raporunu yayınladı. Raporun konusu ise tahmin edilebileceği gibi kripto para birimleri oldu. Raporu hazırlayanlar ise BIS Para Politikası ekonomistlerinden Raphael Auer ileFinansal İstikrar Politikası departmanından Stijn Claessens oldu. İkili kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in piyasa davranışlarını araştırdı.

Araştırmanın en ilgi çekici yanı ise, kripto para birimlerinin şu sıralar ulusal düzenleme konusunda ”ulaşılamaz” bir konumda olması sonucu. Evrakta bu kavramın yapılmasının tamamiyle yanlış oluğu ve kripto para birimlerinin değerinin, işlem hacimlerinin ve kullanıcı tabanının direkt olarak ”düzenleyici eylemler” ile ilgili haberlerden etkilendiği ifade edilmekte.

BIS’e göre, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ”devasa fiyat dalgalanmaları” nedeniyle halktan ciddi bir ilgi topladı. Yine de, aynı oranda ilginin düzenleyicilerle ilgili olan konularda endişe yarattığı da vurgulandı.

”Ancak kripto para birimlerine başka finansal varlıklardan ayıran şey, kurumsal destek olmadan kullanım görebilmeleri ve içsel olarak sınırsız (sınır ötesi) olmalarıdır. Bu durum da konu hakkında herhangi bir düzenlemenin, özellikle ulusal düzenleme, etkili olup olamayacağı sorusunu ortaya çıkarmakta.”

Aynı soruya cevap veren Raphael Auer, elde ettikleri düzenleyicilerle ilgili haberlerin verilerine göre, böyle bir şeyin kripto para birimlerinin doğasına aykırı olduğunu ve ne zaman böyle bir haber çıksa piyasaların bundan ciddi zarar gördüğünü belirtti.

BIS Araştırması: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri, Yeni Düzenlemelere Sert Tepki Gösteriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BIS Araştırması: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri, Yeni Düzenlemelere Sert Tepki Gösteriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun Kripto Para Piyasasının 10 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Ulaşacağına İnanıyor Ripple fiyat tahmini: İşte XRP’nin şimdiki adımı! PwC Yetkilisi, ‘Danışmanlık Yaptıkları’ Stabil Kripto Para Projesi ile İlgili Konuştu Bitcoin Boğa Tetherin Şeffaf Olmayışını Eleştirdi. Roubiniye Cevap Verdi Finansal İstikrar Kurulu: Kripto Paralar Finans Sistemlerini Zorlayabilirler Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır