Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşmiş Milletler’in Kadın Kolu, Mültecilere Yardım İçin Blockchain’den Faydalanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşmiş Milletler’in Kadın Kolu, Mültecilere Yardım İçin Blockchain’den Faydalanacak
Birleşmiş Milletler’in Kadın Kolu, Mültecilere Yardım İçin Blockchain’den FaydalanacakBirleşmiş Milletler‘in cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele etmek için kadınlara özel oluşturduğu UN Women adlı birim, Ürdün’deki mülteci kamplarına para transferi yapmak için Blockchain teknolojisinden faydalanacak.

Bu konuda yapılan duyuruya göre UN Women ile Dünya Gıda Programı (WFP) arasında bir işbirliği yapılacak ve bu işbirliği doğrultusunda Za’atari ve Azraq gibi yerlerdeki kamplara Blockchain ile para akışı sağlanacak.

Birleşmiş Milletler’in iş programlarında yer alan kadın mülteciler, yaptıkları iş karşılığında herhangi bir bankaya veya üçüncü partiye gerek kalmadan doğrudan ücret alabilecekler. UN Women ve WFP ortaklığında geliştirilen bu yeni program, mültecilere iki seçenek sunacak: Ya paralarını WFP ile ortaklık yapan süpermarketlerde kullanacaklar ya da doğrudan paralarını alıp istedikleri şekilde kullanacaklar.

WFP bundan bir süre önce Building Blocks adlı bir proje oluşturmuştu ve bu proje Blockchain teknolojisine dayanıyordu. UN Women ile ortaklaşa yürütülen bu çalışmada Building Blocks projesinden faydalanılacak. Za’atari kamplarında yaşayan 76 bin Suriyeli, Building Blocks projesi sayesinde göz taramasından geçerek yiyecek alabildi. İnsanlar bu teknoloji sayesinde herhangi bir kart kullanmadan sadece gözlerini taratarak Blockchain’deki hesaplarına erişebiliyorlar.

UN Women birimi ayrıca finansal okuryazarlığı arttırmak için çeşitli seminerler ve dersler de sunuyor. UN Women’ın bu seminerlerine katılan kişiler, yakın zamanda yaptıkları satın alım işlemlerini Building Blocks’taki hesap geçmişinden takip edebiliyorlar.

Ayrıca Birleşmiş Milletler 73.Genel Kurul Oturumu’nda tamamen Blockchain teknolojisinin kamu sektöründe nasıl kullanılabileceğini konuşuluyor olacak.

Birleşmiş Milletler’in Kadın Kolu, Mültecilere Yardım İçin Blockchain’den Faydalanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşmiş Milletler’in Kadın Kolu, Mültecilere Yardım İçin Blockchain’den Faydalanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Musk’ın Favorisi Dogecoin Ne Durumda? Kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) show zamanını açıkladı Ripple’a 40 milyar dolarlık yeni üye Kripto para patlaması kaçınılmaz, 20 Trilyon dolarlık ABD ulusal borcu Blackrock’u endişelendiriyor BitTorrent Token (BTT), Bugün Binance Launchpad’de TRON ve BNB İle Satışa Giriyor Bitcoin Fiyatında 5.300 Dolar Tekrarı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır