Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşik Arap Emirliklerinin En Büyük Havale Firması, Ripple İle Anlaşma İmzaladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşik Arap Emirliklerinin En Büyük Havale Firması, Ripple İle Anlaşma İmzaladı
Birleşik Arap Emirliklerinin En Büyük Havale Firması, Ripple İle Anlaşma İmzaladıBirleşik Arap Emirlikleri içerisindeki en büyük havale firmalarından birisi olan UAE Exchange, önümüzdeki yılın ilk çeyreğine kadar blockchain tabanlı bir ödeme yapısı kurmak için Ripple ile ortaklık imzaladığını duyurdu. UAE Exchange tarafından yapılan açıklamada, ödemelerin Asya’ya yapılacağı da vurgulandı.

Bunun yanı sıra Reuters‘in yayınladığı bir habere göre, firmanın CEO’su Promoth Manghat, blockchain tabanlı ödeme ağı RippleNet’e karşı,  ”Asya içerisindeki bir veya iki bankadan” canlı destek görmeyi beklediklerini de ifade etti.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapmayı planladığı işlemlerin ilk olarak Asya ile planlanmasının en büyük sebebi, bölge içerisinde bulunan Asya kökenli çalışanlar. Yapılan açıklamaya göre Asya ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ödeme koridoru, küresel havale akışının en büyük payına sahip koridorlardan birisi. Geçtiğimiz Mayıs ayında yerel bir haber kaynağının aktardığı bilgiye göre, Hindistan’a yapılan para transferleri toplam havale piyasasının %36.7’sini oluştururken, Pakistan %8.8, Filipinler ise %6.9’unu oluşturmaktaydı.

UAE Exchange kendi internet sayfasında 140’tan fazla banka ile iş birliği içerisinde olduğunu ve bunun yanı sıra 31 ülkede de iştirakleri bulunduğunu vurgulamakta ve böyle bir firma yavaş yavaş blockchain tabanlı uygulamalara geçiş yapmaya başladı.

Ripple ile UAE Exchange arasındaki ortaklık ilk olarak Şubat ayında gündeme gelmişti ve iki firma o tarihlerde temel olarak sınır ötesi işlemlerin masraflarını ve sıkıntılarını azaltmak için böyle bir ortaklığa girişildiğini açıklamıştı.

Ripple yaptığı ortaklıklar konusunda neredeyse her hafta yeni bir haber vermeye devam ediyor.

Birleşik Arap Emirliklerinin En Büyük Havale Firması, Ripple İle Anlaşma İmzaladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşik Arap Emirliklerinin En Büyük Havale Firması, Ripple İle Anlaşma İmzaladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güçlü Altcoin, Bitcoin Atomik Takaslarını Blok Zincirine Entegre Ediyor 7 yıllık Bitcoin Black Friday sonlandırıldı Norveç’te 68 Yaşındaki Zengin Kadın İçin 9 Milyon Euro Değerinde Monero Talep Edildi! Zcash’de Yapılan İyileştirmeler İle, Gönderim Süreleri 6 Kat Kısalıyor Blockchain’in Telekomünikasyon Sektöründeki Değeri 1 Milyar Doları Geçecek Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 28 Temmuz 2019

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır