Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bir Futbol Takımı Daha, Taraftar Tokenleri Çıkardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Futbol Takımı Daha, Taraftar Tokenleri Çıkardı
Bir Futbol Takımı Daha, Taraftar Tokenleri ÇıkardıFutbol ve kripto paraların bağlantısı gün geçtikçe artıyor. Son olarak, Brezilya’nın köklü futbol kulüplerinden olan Atletico Mineiro, taraftarlarının kullanması ve faydalanması için GaloCoin adında bir kripto para çıkarıldığını duyurdu.

Brezilya’nın en köklü ve tarihi en güçlü takımlarından birisi olan Atletico Mineiro, bu sayede taraftarlarının aidiyet duygusunu arttırmaya çalışacak.

GaloCoin isminin de kulübün maskotu Galo’nun adından geldiği ifade edilirken, kripto paranın direkt olarak Ethereum blockchaini üzerinde kurulduğu ve bir Brezilya Real’ine eşit olarak piyasaya sürüldüğü kaydedildi.

Atletico Mineiro’nun bu tokenini kullanacak taraftarlar maç biletleri, diğer stad deneyimleri ve kulüp ile ilgili alış verişlerde bu tokenden faydalanabilecek. Aynı zamanda GaloCoin’e özel birtakım indirim programlarının da olacağı gelen haberler arasında.

Atletico Mineiro yönetimi, yaptığı açıklamada şu anda GaloCoin’in minimum alım tutarının ise 50 adet olduğunu açıkladı. Bu rakam, kabaca bir hesapla yaklaşık 13 Amerikan dolarına denk geliyor.

Futbol takımları arasında bu tarz tokenlerin kullanımı giderek yaygınlaşmaya devam ediyor ve bu akımın sürmesi bekleniyor. Örneğin, Avrupa’nın en büyük kulüplerinden olan ve kadrosunda birçok yıldız barındıran Paris Saint Germain de, kripto para girişimi Socios ile bir anlaşma yaparak benzer bir proje çıkarmıştı.

Paris Saint Germain’e ek olarak Socios ile bir partnerlik anlaşması da bu sefer İtalyan devi Juventus’tan gelmişti. Juve de, benzer bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Bir Futbol Takımı Daha, Taraftar Tokenleri Çıkardı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bir Futbol Takımı Daha, Taraftar Tokenleri Çıkardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzman: Borsalardaki Öz Düzenleme Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek Kadar Cazip Değil Circle İnvest borsası yeni müşteri kazanmak için kripto ödül programı başlattı Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? Kucoin, 8 Projeyi Daha Borsadan Çıkarıyor! Tim Draper: Bitcoin 2023’de global piyasanın yüzde 5’ine hükmedecek Blockstream, kayıp Bitcoin’leri kurtarabilecek bir yöntem üzerinde çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır