Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance’nin Güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile Çakışıyor, Manipülasyon Şüphesi Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance’nin Güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile Çakışıyor, Manipülasyon Şüphesi Artıyor
Binance’nin Güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile Çakışıyor, Manipülasyon Şüphesi Artıyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Borsası Binance’nin güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile aynı zamana denk geliyor. Bu olağandışı olay birçok yorumcu ve yatırımcının aklına manipülasyon ihtimalini getirdi.

Binance’nin güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile ÇakışıyorBinance, 14 Kasım’da (yarın) platformu 8 saat süreyle kapatacaklarını kullanıcılarına duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, platformda yapılacak olan para yatırma, para çekme ve alım satım gibi işlemlerin hepsi 8 saatliğine askıya alınacak. Bununla birlikte Binance ekibi, 8 saatlik sürenin tahmini olduğunu, herhangi bir gelişme halinde bütün müşterilerin durumdan haberdar edileceğini de duyurdu.

Binance yetkilileri yapılan açıklamada, Android ve iOS’ta mobil ticaret uygulamasının da yeni bir sürümünü faaliyete başlatacaklarını bildirdi. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao da paylaştığı tweetinde bunu takipçileri ile paylaştı.

Ancak burada asıl kafa kurcalayan mesele, güncellemenin günlerdir kripto dünyasını meşgul eden Bitcoin Cash Hard-forku ile çakışması. Siz bir yatırımcı olsanız ve dünyanın en büyük borsalarından birisi 8 saat sürecek olağanüstü bir güncelleme yapılacağını açıklasa.

Bu güncelleme esnasında bir diğer kripto paranın da günlerdir konuşulan hard-forku söz konusu olsa ne düşünürdünüz? İster istemez acaba bir manipülasyon mu var sorusu aklınıza gelirdi. Konu ile ilgili henüz bir kanıt olmamasına rağmen şüpheler azımsanacak derecede değil. Her ne kadar Binance’nin güncellemesi Bitcoin Cash hard-forkundan daha önce planlanmış olsa da 8 saatlik güncelleme çok uzun bir zaman.

Yeni başlayanlar için hard-fork, soft-fork yazısı için tıklayınız!Binance Kapılarını Kurumsal Yatırımcılara AçıyorSistem güncellemesi haberi borsanın kapılarını kurumsal yatırımcıya açtığını açıkladıktan sadece birkaç gün sonra geldi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, sistem güncellemesinin borsa üzerinde yeni özellikler ve hizmetleri uygulamak için gerekli olduğu belirtildi.

Güncellemeden sonra birçok yeni hizmet ve uygulama faaliyete geçecek. Binance’den yapılan açıklamada bu uygulamalar ile platforma en üst düzeyde güvenlik, güvenilirlik ve likidite sağlamak için gerekli teknoloji de oluşturulmaya devam edecektir ifadesi kullanıldı.

Binance düzenli bireysel tüccarlar için de birçok etkileyici özelliklere ve hizmetlere sahip. Binance Borsası, bireysel müşteri sayısı bakımından diğer borsalara oranla daha fazla müşteri kaydına sahiptir. Bunun olmasında borsanın kullandığı SAFU programının (Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu) da etkisi var. SAFU, Binance Borsasının kullanıcılarını ve fonlarını aşırı zamanlarda korumak için oluşturduğu bir sistemdir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance’nin Güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile Çakışıyor, Manipülasyon Şüphesi Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Singapur’lu Şirkete Satılan Bithumb, Kendi Merkeziyetsiz Borsasını Açtı Vitalik Buterin: Ethereum Bitcoin’den Daha İyi! 6800 doları geride bırakan Bitcoin’in kısa ve uzun vadeli hedefleri Barclays Bitcoin Konusunda Geri Adım Attı Bitcoin, Ripple ve Ethereum Kan Kaybediyor: Ama Bu Altcoinler Kâr Topluyor İtalyan Devi Juventus, Taraftar Tokenini Bir Reklam Filmi ile Tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır